اگرچه در سال 2018 هستیم و قرن ما قرن آهن لقب گرفته اما هنوز هم بسیاری از اشیاء اطراف ما از جنس چوب هستند. مهم نیست چقدر پیشرفته باشیم گویا چوب با زندگی انسان گره خورده است.

هر طور حساب کنید باز هم قیمت یک میز یا قیمت صندلی چوبی بیشتر از نوع فلزی آن است و البته زیباتر و این خود نشان از ارزش چوب دارد. کمتر کسی برای مبلمان یا میز و صندلی کاری یا نهار خوری از نوع فلزی آن استفاده می کند و گزینه اول همان چوب است که قرنها در کنار انسان بوده است.

اگر نگاهی به اطرافتان بیاندازید احتمالا ده مورد از وسایلی را که با چوب ساخته شده اند را در خانه خواهید یافت. از کاناپه، کمد و قفسه کتابخانه گرفته تا میز کامپیوتر یا تلوزیون …

چرا استفاده از صندلی چوبی و وسایل از جنس چوب در فضا خوب است؟

چوب و سلامتی

اگرچه امروزه استفاده از موادی همچو mdf و مصنوعات شیمیایی دیگر به خاطر یکپارچگی و شیک بودن رواج یافته است. اما فراموش نکنید که هر چند اینها مشتقاتی از چوب هستند اما مواد شیمیایی نیز در ساخت آنها نقش بسزایی دارند که همین موضوع خودش سلامتی شما را به خطر می اندازد. وسایلی که از چوب خالص ساخته شده اند اگرچه همانند سایر مشتقات صاف و یکپارچه نیستند اما بدون شک سالمترین گزینه برای استفاده درمنزل هستند.

میز کامپیوتر

میز کامپیوتر

خاصیت رنگ در چوب

انواع مختلف چوب ها رنگ های خاصی دارند که اغلب آنها در طیف قهوه ای، زرد و سرخ قرار می گیرند. هر کدام از این رنگها زمانی که با رنگ دیگری مخلوط شوند حالات مختلفی به خود می گیرند که بسیار شیک به نظر می رسند. چوب‌های تیره رنگ در کنار رنگ‌های گرم پرمایه مانند زرشکی ترکیبی وزین و حرفه‌ای می‌سازند که در دکوراسیون دفترهای اداری یا اتاق کار در منزل کاربرد زیادی دارد.
به طور کلی رنگ پذیری چوب بسیار عالی است و از طرفی اگر رنگ قسمتی از وسایل چوبی از بین برود به راحتی می شود آن محل را دوباره رنگ آمیزی کرد و یا اینکه میز و صندلی چوبی را به راحتی رنگ جدید زد تا از خرید نمونه ای جدیدتر بی نیاز شد.

انعکاس صدا را به حداقل برسانید

احتمالا شما نیز تجربه حرف زدن در یک سالن را داشته اید که انعکاس دائم صدا چقدر آزار دهنده است. معمولا در محیط های اداری نیز چون در دیوار و کف اتاق ها خالی از پوشش و فرش است صدا انعکاس میابد. اما استفاده از وسایل چوبی می تواند این مشکل را حل کند. از آنجایی که چوب صدا را جذب می کند از منعکس شدن صدا در فضای اتاق جلوگیری می کند. استفاده از میز و صندلی و حتی مبلمان چوبی گزینه مناسبی برای حل این مشکل است.