مرینیت کردن ماهی( مزه دار کردن قبل از پخت )

آشپزان اصلاح مرینیت کردن را بسیار بکار می برند و شاید تا به حال شما هم این اصطلاح را شنیده باشید و خیلی برای شما جالب باشد که مرینیت کردن چیست؟ که انقدر برای آشپزا مهم و خیلی سفارش می کنند که حتما قبل از پختن مرغ و گوشت و ماهی یا حتی سبزیجات ان را مرینیت کنید. به زبان ساده در این آموزش آشپزی برایتان توضیح می دهم که مرینیت کردن یعنی مزه دار کردن ماده اصلی غذا قبل از پخت، طوری که طعم آن را بر نگرداند و فقط آن را خوشمزه تر کند. (فقط همین!)

مرینیت لیمویی: این مرینیت نیاز به نیم ساعت خواباندن دارد. مواد لازم برای این روش: (2عدد لیموترش، روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری،1/2 قاشق چایخوری آویشن خشک شده) می باشد.

مرینیت سس سویا: همچنین این مرینیت نیاز به نیم ساعت خواباندن دارد. مواد لازم برای این روش: 1/4 فنجان روغن زیتون، 3 قاشق غذاخوری سس سویا، 2 حبه سیر ریز خرد شده،1 قاشق غذاخوری زنجبیل تازه است.

برای لعاب سس روی ماهی هنگام پخت 2  قاشق غذاخوری عسل،1 قاشق چای خوری سس سویا، روغن زیتون به میزان لازم می توان استفاده کرد.

سس گوجه ای: این سس نیاز به 1 ساعت تا 24ساعت خواباندن دارد. مواد لازم در این روش:  85 گرم شکر، 120 گرم نمک 8 قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی،1 قاشق چایخوری فلفل سفید است.

برای لعاب هنگام پخت: 3 قاشق غذاخوری خردل،1 قاشق چایخوری شکر،1 قاشق چایخوری سرکه، نمک به میزان لازم، فلفل سفید به میزان لازم، 6 قاشق غذاخوری روغن کانولا یا روغن کلزا.

برای مرینیت کردن با لیمو:

در ابتدا ظرفی غیر فلزی را انتخاب نمایید و اب لیمو را داخل آن بریزید. روغن زیتون را اضافه کرده و بهم بزنید. آویشن را نیز افزوده و مواد را داخل ظرف مسطح بریزید.

ماهی را شسته و خوب خشک نمائید. ماهی را از طرف گوشت داخل مواد قرار داده و ظرف را بپوشانید. بعد از نیم ساعت تا 2 ساعت آن را خارج کرده و داخل فویل قرار دهید و داخل فر بپزید یا داخل آبکش خشک کرده و درون روغن سرخ کنید.

در باقی موارد ماهی را با پوست داخل نایلون قرار داده و مواد را بعد از خرد کردن و مخلوط کردن به آن اضافه کنید. یک جسم سنگین را روی ماهی قرار دهید. سپس آن را به یخچال منتقل کنید.

در مواردی که سس لعاب وجود دارد بعد از استراحت کردن ماهی سس را روی آن ریخته و بعد آن را خارج کرده و سرخ یا کباب کنید یا داخل فویل و فر قرار دهید. همچنین می توان بعد از پخته شدن کامل روی ماهی ریخته و چند دقیقه روی حرارت قرار داده تا ماهی کاملا مزه دار شود.

نکات:

این مقادیر برای نیم کیلو ماهی با پوست و استخوان است.

برای از بین بردن بوی بد ماهی بهترین کار خواباندن آن در شیر سرد به مدت زمان یک ساعت است. شاید به نظر شما این کار بوی بد را تشدید کند ولی بهترین روش برای از بین بردن بوی بد و ترد شدن ماهی استفاده از شیر است.

زعفران را می توانید به همه موارد بالا اضافه کنید.

بهتر است بعد از مزه دار شدن ماهی، پوست آن را جدا کنید البته حتما قبل از آن پوست یک طرف را بکنید تا مواد وارد گوشت شوند.

به هیچ وجه از مواد مرینیت برای پخت ماهی استفاده نکنید.

ماهی را هنگام مرینیت شدن حتما در یخچال قرار دهید.

اضافه کردن شوید و جعفری ماهی را خوشمزه تر می نماید.

بهترین را نوش جان کنید.