مواد نگهدارنده که در فست فودها به کار رفته است شاید غذای شما را تا زمان مصرف سالم نگه داشته آیا تضمینی برای سلامت شما هم دارد؟

با اینکه همه از مضرات غذاهای فست فودی آگاهی داریم اما باز هم بهترین گزینه برای خوردن یک نهار یا میان وعده را در فست فودها جستجو می کنیم. عده ای بر این باورند که همه فست فود ها مضر نیستند و یا حداقل برخی از آنها کم ضررتر هستند! در این نوشته بررسی می کنیم کدام یک از غذاهای فست فودی سالمتر از بقیه هستند.

بیشتر بخوانید؛ نکات مهم زمان خرید صندلی پیشخوان

مواد نگهدارنده همان چیزی هستند که غذاها را می توانند برای مدت ها از فاسد شدن در امان نگهدارند اما همین مواد نگهدارنده به میزان زیادی برای سلامتی انسان خطرناکند! به طور کلی هر چه مواد نگهدارنده کمتر باشد میزان سلامت آن غذا بیشتر است.

غذای فست فودی

مواد نگهدارنده در غذای فست فودی باعث ناسالم شدن آنها می شود

ساندویچ های برگر؛ به طور کلی همبرگرها به مراتب از سوسیس ها و کالباس ها بهتر هستند زیرا مواد نگهدارنده ندارند ولی باید سعی کنیم برگرهایی انتخاب کنیم که از نوع مرغوب باشند.

ساندویچ کباب ترکی؛ این غذای فست فودی از سالم ترین ساندویچ ها به شمار می آیند به شرط اینکه هنگام سرو به آنها سس مایونز اضافه نشود و بدون خیارشور سرو شوند. در مجموع کباب ترکی مرغ از کباب ترکی گوشت بهتر است.

ساندویچ رست بیف، استیک؛ جزو ساندویچ های خوب طبقه بندی می شوند و ایراد آنها این است که در روغن سرخ می شوند.

قارچ و میگوی سوخاری؛ ایراد سوخاری ها این است که خیلی سرخ می شوند و آرد فراوانی دارند. ولی نکته مهم این است که خاصیت میگوی سوخاری به دلیل اینکه در یک پوشش قرار می گیرد و غیرمستقیم حرارت می بیند، نسبت به میگوی معمولی بیشتر حفظ می شود.

دوغ، نوشابه، آب میوه و دلستر؛ پادشاه این دسته از نوشیدنی ها دلستر است زیرا سرشار از ویتامین های خانواده B است و بعد از آن نیز دوغ قرار می گیرد. دلیل اینکه دلستر از دوغ بهتر است به نمک زیاد دوغ مربوط می شود. اگر دوغ کم نمک باشد بهترین نوشیدنی به حساب می آید. بعد از این دو هم آب میوه قرار می گیرد و نوشابه و مضرات آن هم که کاملا روشن است.