با توجه به هجم بیشتر مسافران در ایام نوروز، نظارت بر مراکز غذایی در شهرهای مختلف بیشتر شده است. در این راستا بسیاری از مواد غذایی فاسد در شهرهای مختلف معدوم شدند.
به گزارش ویکی فودز و به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 94 هزار و 230 کیلوگرم موادغذایی غیر بهداشتی و فاسد از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در این استان معدوم شد.
کوروش ساکی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: 46 هزار و 225 مورد بازرسی از اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و سامانه های آبرسانی در این مدت صورت گرفته است.
وی بازرسی از مراکز و اماکن اقامتی و پذیرایی بین راهی در این مدت را 956 مورد اعلام کرد و افزود: همچنین یک هزار و 665 مورد بازرسی مشترک با دستگاه های دیگر در ایام تعطیلات نوروز از اماکن اقامتی و پذیرایی استان انجام شد.
ساکی با بیان اینکه در مجموع یکهزار و 597 مرکز و اماکن متخلف در این مدت به مراجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: تعداد صدور اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی نیز یک هزار و 771 مورد و تعداد محل های متخلف تعطیل شده 61 مورد بوده است.
وی تعداد موارد نمونه برداری موادغذایی را در این مدت 423 مورد اعلام کرد و ادامه داد: 46 هزار و 225 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی و سامانه‌های آب‌رسانی در تعطیلات نوروزی انجام شده است.
طرح نظارت بر تولید و عرضه مواد غذایی در لرستان از 15 اسفندماه سال 96 آغاز و تا 15 فروردین 96 ادامه دارد.