معمولا وقتی پای سفر و ایرانگردی در میان است بیشتر ایرانی ها و چه بسی توریست های خارجی شمال کشور را برای سفر انتخاب می کنند. به دلیل وجود جنگل و دریا و فراهم بودن شرایط طبیعت گردی و تفریحات آبی استان های شمالی کشور خصوصا مازندران جایگاه ویژه ای در بین گردشگران یافته است.

در استان مازندران رستوران ها با کیفت بسیاری موجودند که میتوانید زمان سفر در آنها بهترین غذا های محلی و بین المللی را سفارش دهید. بدون شک آنچه در خاطرات سفر به یاد خواهد ماند طعم غذاهای جدیدی است که می چشید! در ادامه چند مورد از بهترین رستوران های مازندران را معرفی خواهیم کرد

بهترین رستوران های مازندران را بشناسید

رستوران حاج حسن در ساری
رستوران حاج حسن رستورانی بزرگ در سه طبقه و از بهترین رستوران های استان مازندران می باشد. اکثر مشتری هایش یا قبلا از خوراک ماهیچه آن خورده اند یا تعریف آن را شنیده اند که تصمیم گرفته اند وعده ای خود را مهمان رستوران حاج حسن بکنند، این رستوران که بیشتر خوراکی هایش و غذاهای اصلی اش با گوشت می باشد و باب طبع ما ایرانی ها البته گیاهخواران هم با میز اردوری سرگرم می شوند، شعار این رستوران این است که کسی ناراضی از آن بیرون نمی رود.

غذای شمالی

غذای شمالی

رستوران آفتاب گردان مازندران
رستوران آفتاب گردان هم توانسته جای خود را به عنوان یک رستوران خوب در استان مازندران و میان رستوران های باکیفیت شمال کشور باز کند، یکی از غذاهای خاص و منحصر به فرد این رستوران پلوهای یک نفره با ته دیگه زعفرونی آن می باشد در واقع همان ته چین خودمان، که طعمش سالها در خاطره ها می ماند.

رستوران آیلار نمک آبرود شمال
رستورانی که علاوه بر طعم خاص و کیفیت عالی منظره ای زیبا دارد که مختص شمال کشور است این رستوران که توانسته است در سال 91 به عنوان رستوران نمونه سال را به خود بگیرد و با داشتن ایزو 9001 و 9002 به یکی از رستوران های استاندارد شمال کشور تبدیل شود، این رستوران دکوری الهام گرفته از طبیعت دارد و می تواند پیوندی میان انسان و طبیعت ایجاد کند.

رستوران دانانو
این رستوران در ورودی دهکده شیرین قرار دارد که برای مشتریان متل قو آشنا می باشد، غذاهای ایتالیایی این رستوران زبانزد است در رستوران دانانو می توانید علاوه بر صرف غذا از منو کافه هم نوشیدنی های متنوع و کیک های خوشمزه سفارش دهید.

بهترین رستوران های مازندران

بهترین رستوران های مازندران

رستوران آبادگران و ارکیده شمال
رستوران آبادگران در مسیر نمک آبرود قرار دارد، رستورانیست با ظاهری کاملا معمولی و با یکبار امتحان کردن طعم غذا در این رستوران جای دیگری را برای استراحت و خوردن غذا در جاده چالوس انتخاب نمی کنید، این رستوران دو فضای داخلی و لب ساحل دارد و پارکینگی برای پارک ماشین که خیال شما را از این جهت راحت می کند.

از دیگر پیشنهاد های جاده چالوس رستوران ارکیده می باشد که می توانید تجربه ی خوردن غذا در کنار طبیعت را داشته باشید که البته در فصول سرد می توانید به فضای داخلی مراجعه کنید، همچنین این محوطه علاوه بر داشتن فضایی طبیعی و زیبا قسمتی برای فضای بازی کودکان هم داردکه باعث می شود شما ساعتی در آنجا با خیالی راحت سپری کنید.