هنگامی که قصد میکنید در خارج از خانه یک غذا صرف کنید، کجا را انتخاب میکنید؟ آیا قبل از خروج از منزل، رستورانی را در نظر میگیرید یا اینکه در خیابان گشت میزنید و هر رستورانی را که جذاب دیدید وارد میشوید؟ اصلا برای صرف غذا، به فست فود میروید یا رستوران و یا سفره خانه؟

انتخاب هر یک از اینها بنا به سلیقه ی مراجعین متفاوت است. بعضی ها فست فود بازها دو آتیشه هستند و بعضی ها صرف غذاهای ایرانی را با دنیا عوض نمیکنند. در این افرادی نیز هستن که دوست دارند هنگام غذا خوردن به موسیقی زنده گوش دهند، اگر شود قلیانی بکشند و یا حتی رودخانه ای نیز از کنارشان رد شود. این گونه افرا میبایست به سفره خانه های داخل یا خارج از شهر مراجعه کنند. اما کدام یک از این سفره خانه ها پیشنهاد میشود را میتوانید در ادامه ی مطلب مطالعه فرمایید.

رستوران سنتی ورجین

برای رفتن به ورجین، کمی باید از محدوده ی داخلی شهر تهران خارج شوید. این رستوران در محله ی فشم قرار گرفته است. به این محله که بروید تعداد زیادی از رستورانهای مختلف را خواهید یافت که هرکدام به نوعی خاص و دلنشین هستند. اما کمی جلوتر که روید، تعداد زیادی از اتوموبیل ها را خواهید یافت که در رو به روی یک رستوران خاص پارک کرده اند که از بقیه شلوغ تر است و اینجا جایی نیست جز رستوران ورجین.
این رستوران که جاده اوشان فشم نرسیده به رودک قرار دارد، دارای محیطی بسیار دلنشین و زیباییست که برای قرارهای ملاقات، دور همی های دوستانه و دور همی های خانوادگی بهترین گزینه است.
به این رستوران که وارد میشوید، در ابتدا باید از چند پله ی کوتاه پایین بیایید، سپس از روی یک پل فلزی عبور کنید که در زیر آن رودخانه ای در جریان است. سپس به محوطه ی سرسبز رستوران وارد میشوید که به وسیله ی تعداد زیادی آلاچیق چیده شده اند. این رستوران در سه طبقه ساخته شده است که درهر کدام از طبقات ، ویژگی هایی خاصی برای آلاچیق ها، تخت های سنتی رستوران و فضای نشستن در نظر گرفته شده است که به گفته ی بسیاری از مراجعین، بهترین طبقه همان طبقه ی اول است که نزدیکترین منطقه به رودخانه است.
در تمام فضای این رستوران صدای آب رودخانه طنین انداز میشود که البته پخش موسیقی فضا را دلنشین تر میکند. در ورجین تعداد زیادی از کارکنان مجرب فعالیت میکنند که به طور مرتب به ارائه ی خدمت مشغول هستند. مدیریت آن نیز پیوسته به ارائه ی سرویس یه مشتریان نظارت دارند.
در این رستوران انواع غذاهای ایرانی، دریایی و فرنگی سرو میشود اما آنچه که هنگام مراجعه به ورجین پیشنهاد میشود، دیزی های مخصوص به همراه دوغ محلی آن است. دیزی های این رستوران بسیار با کیفیت و خوشمزه هستند و طبخ آنها برای همان روز است. از دوغ های پارچی محلی آن نیز نمیتوان گذشت. نان های تازه ای که در مطبخ درست میشوند به همراه پیاز و ترشی و سایر مخلفات بر دلنشین بود یک شام متفاوت خواهد افزود.
غذاهای فرنگی و دریایی این رستوران ماهی سفید، استیک ماهی سالامون، میگو سوخاری، میگو پفکی، استیک فیله مینیون با سس قارچ ، استیک فیله مینیون با سس فلفل، استیک مرغ با سس ملون، شنیسل مرغ، جوجه چینی و سالاد سزار اختصای میابد و منوی محبوب غذاهای ایرانی شامل کباب شاهی ورجین، شیشلیک مخصوص، کباب ممتاز ورجین، کباب فیله گوسفندی، کباب سلطانی، کباب اسکندری، کباب بره، باقالی پلو با ماهیچه، کباب برگ، کباب قفقازی، کباب اسکندری، کبوب کوبیده نگین دار، کباب لقمه مخصوص، ماهی قزل آلا کبابی، مهی قزال آلا سرخ شده، جوجه با استخوان(جوجه کامل)، جوجه بدون استخوان، دیزی سنگی، چل کره است.
در صورتی تمایل به صرف یک غذای خوشمزه آن هم در یک فضای خنک و مطبوع، حتما به ورجین بروید.

رستوران سنتی ورجین

رستوران سنتی ورجین

رستوران سنتی ورجین

رستوران سنتی ورجین

رستوران سنتی ورجین

رستوران سنتی ورجین