بسیاری از مسافرانی که با خرید تور اروپا به فرانسه سفر می کنند، می توانند علاوه بر گشت و گذار در رومانتیک ترین جاذبه های گردشگری، در رستوران های فوق العاده و زیبا با طراحی داخلی رستوران رومانتیک، غذاهای خوشمزه میل کنند. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از غذاهای بسیار خوشمزه و معروف فرانسه بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی غذاهای خوشمزه فرانسه

گالتس دی ساراسین

مسافرانی که به ناحیه بریتانی فرانسه سفر می کنند، می توانند یکی از خوشمزه ترین غذاهای این ناحیه را میل کنند. این غذا چیزی شبیه به نان نازک کرپ است که از گندم سیاه و آرد درست می شود. روی این نان از ترکیب سبزیجات سرخ کرده، کره ،پنیر و گوشت استفاده می شود و آن را تخم مرغی که زرده آن سفت نشده است می گذارند و سرو می کنند.

گالتس دی ساراسین

گالتس دی ساراسین

 

راتاتویی

اگر فیلم کارتونی موش سرآشپز را دیده باشید، حتما می دانید که راتاتویی یکی از معروف ترین غذاهای فرانسه است. این غذا، از کدو سبز، گوجه، بادمجان، فلفل و پیاز تهیه می شود. برای درست کردن این غذا تمامی این مواد اولیه را حلقه حلقه م کنند و آن ها را می پزند تا نرم شوند.

راتاتویی

راتاتویی

 

پیسالادیر

اگر بخواهیم یکی از غذاهای سنتی فرانسه را معرفی کنیم، می بایست به پیسالادیر اشاره کنیم. این غذا در واقع نوعی پیش غذا است که قطعات باریکی است و به عنوان اسنک سرو می شود. این غذا از ترکیب نان نازک، چیزی شبیه به نان پیتزا، که روی آن زیتون، ماهی کولی و پیاز قرار داده می شود، درست می شود.

پیسالادیر

پیسالادیر

 

سول میونیر

سول میونیر غذایی دریایی است. برای درست کردن این غذا، فیله ماهی حلوا را با آرد می پوشانند و سپس آن را در روغن سرخ می کنند و در نهایت آبلیمو، جعفری و کره را با هم ترکیب می کنند و روی آن می ریزند.

سول میونیر

سول میونیر

 

Bouillabaisse

یکی دیگر از غذاهای سنتی فرانسه، Bouillabaisse است. این غذا از انواع ماهی های تازه استفاده می شود که بعد از پخته شدن، با مقداری سبزیجات ترکیب می شود.

Bouillabaisse

Bouillabaisse

 

Kouign-amann

این غذا نوعی کیک گرد است و به عنوان دسر در برتانی سرو می شود.

Kouign-amann

Kouign-amann

 

تارت تاتین

تارت تاتین غذایی فرانسوی است که چیزی شبیه به دسر است. دسر ساده میوه ها را در کف ماهیتابه ای میچینند و سپس روی آن خمیر می کشند. با این کار میوه ها به شکل کاراملی در می آیند و شبیه به کیک می شود. این دسر خوشمزه را با میوه های مختلفی درست می کنند و سرو می کنند. جالب است بدانید که این دسر در فرانسه طرفداران بسیاری دارد.

تارت تاتین

تارت تاتین