فست فود یا غذای فوری مدلی از غذا است که از پیش بیشتر مواد غذایی آن پخته شده و در موقع سفارش فقط گرم شده و به شکل ساندویچ برای مصرف آماده می شوند. بیشتر غذاهای فست فودی به این شکل آماده می شوند و به دست مشتری میرسند.

بیشتر بخوانید: خرید تجهیزات کارکرده فست فود

مبحث غذاهای ساندویچی آنقدر داغ است که در سراسر جهان چرخ فست فودی ها را به حرکت در می آورد. در هر کشوری برخی از غذاهای فست فودی محبوب تر از سایر غذاها هستند.

در این نوشته به معرفی چند ساندویچ محبوب دنیا می پردازیم. این ساندویچ ها آنقدر خوشمزه اند که به ملت خاصی محدود نشده و امکان دارد هر کسی از طعمشان خوشش بیاید.

ساندویچ وادا پاو، هند
ملت هندوستان ساندویچ خورهای حرفه ای هستند و همینطور ساندویچ سازهای ماهری! اولین ساندویچ محبوب دنیا مربوط به هندوهاست و نامش vada pav است. در ترکیب این ساندویچ پوره سیب زمینی سرخ شده، پر از ادویه و تند و آتشین به کار رفته است و جزو محبوبترین غذاهای خیابانی است.

ساندویچ وادا پاو

ساندویچ وادا پاو

ساندویچ بان می، ویتنام
معمولا کشورهای آسیای شرقی محبوترین غذاهای خیابانی را دارند و یکی از این کشورها ویتنام است. ساندویچ Bánh mì ویتنامی ها یک ساندویچ محبوب دگیر است که محدودیت مرزی نمیشناسد و باید جهانی شود. ساندویچ بان می ویتنامی ها با نان باگت درست می شود. این ساندویچ از گوشت، سبزیجات، گشنیز و فلفل تند «هالاپینو» تهیه می شود و طعم متفاوتی دارد.

ساندویچ کباب دونر، ترکیه
بی شک همه مسافران ترکیه طعم Doner kebab را چشیده اند. ساندویچ کباب دونر با اینکه جزو خوشمزه ترین غذاها است اما ارزان است و در هر رستوران محلی هم یافت می شود.
برای درست کردن این ساندویچ از گوشت کبابی بره، انواع سبزیجات و ماست استفاده می شود و نتیجه کار ساندویچی می شود که دهان همه را آب می اندازد.

ساندویچ سمیتا، مکزیک
مکزیکی ها هم مثل آسیایی ها عاشق غذای خیابانی هستند که یکی از مشهورترین های مکزیک cemita است. ساندویچ سمیتا با خمیر تخم مرغی درست می شود. در این ساندویچ از گوشت سرخ شده، آووکادو و پنیر استفاده می شود. برای خوردن این ساندویچ محبوب نیازی نیست به رستوران باکلاس بروید و رستوران های خیابانی هم این غذا را دارند.

ساندویچ آرپا

ساندویچ آرپا

ساندویچ آرپا، کلمبیا
Arepa نام یکی از محبوبترین سیاندویچ های کلمبیایی است. نان این ساندویچ از آرد ذرت تهیه می شود و بیشتر در کشورهای آمریکای جنوبی طرفدار دارد. گوشت، سوسیس و سس تند مواد اصلی ساندویچ آرپا هستند.

ساندویچ کاتسو ساندو، ژاپن
ژاپنی ها که همیشه سرشان در کار خودشان است و حتی غذا را هم حین راه رفتن یا کار کردن میخورند هم ساندویچ محبوب خود را با نام katsu-sando دارند. ساندویچ کاتسو ساندو یک تیکه گوشت سرخ شده به همراه سس مایونز و سس خردل در تکه کوچکی از نان ساندویچی سفید است که هر کسی هوس خوردن آنرا می کند.

ساندویچ گوشت دودی، کانادا
در گذشته مردم کانادا از راه شکار روزگار می گذراندند و دودی کردن گوشت یکی از روشهای پخت آن بوده. هنوز هم در کانادا گوشت دودی شده در همه ساندویچی های کانادا حرف اول را میزند. ساندویچ گوشت دودی «smoked meat» غذایی محبوب در کانادا است که به صورت سرد سرو می شود و خوردن این ساندویچ به همراه سس خردل و خیارشور بسیار لذت بخش است.

ساندویچ وگمایت

ساندویچ وگمایت

ساندویچ وگمایت، استرالیا
Vegemite یکی از خوراکی های محبوب استرالیایی هاست که مزه شور و تلخی دارد و ظاهرش شبیه شکلات صبحانه است. استرالیایی ها با این خوراکی، ساندویچ های خوشمزه درست می کنند و بیشتر هنگام صبحانه آن را می خورند. دو تکه نان توست که در لای آن وگمایت و پنیر باشد یکی از خوشمزه ترین ساندویچ های استرالیاست که رژیم غذایی هر روز خیلی از مردم اینجا را تشکیل می دهد.