از آنجا که کشور ما در مجاورت چند کشور عربی قرار گرفته است پس به نوعی وابسته به این فرهنگ هستیم. چه در سفرهای تفریحی و کاری و چه زیارتی با رستوران های عربی سرو کار خواهیم داشت. عربها همانند هر قوم دیگری خوراکی های خوشمزه خود را دارند. انواع خوراکی های چرب یا سالادی که میشود یک دل سیر از آنها خورد. در این نوشته به چند مورد از غذاهای خوشمزه عربی اشاره می کنیم که در رستوران ها می توان یافت.

شیش کباب: یکی از محبوب ترین کباب های این حوزه خوراکی شیش کباب است. گوشت گوسفند مزه دار شده و به سیخ کشیده شده، شبیه به کباب چنجه خودمان که بسیار لذیذ و خوشمزه است.

غذای خوشمزه عربی

غذای خوشمزه عربی

سالاد تبوله: این سالاد اصالتی سوری دارد و بسیار مناسب گیاه خواران است. محتویات اصلی این سالاد شامل: جعفری، گوجه فرنگی، بلغور، نعناع و پیاز است که خیلی ریز خرد می شوند. برای مزه دار کردن این سالاد از روغن زیتون، نمک و آبلیمو استفاده می کنند.

کبه: کُبه یا کِبه یک غذای خاورمیانه ای محبوب است که از بلغور، پیاز ساطوری و گوشت (گوسفند، بز و یا شتر) به همراه ادویه های عربی تهیه می شود.

لحم عجین: به معنی گوشت و خمیر است و به پیتزای ترکی یا پیتزای لبنانی هم معروف است. این غذای خوشمزه از یک لایه خمیر تشکیل شده که روی آن گوشت ساطوری یا چرخ کرده، پیاز، گوجه فرنگی، جعفری و فلفل می آید.

طاجین: طاجین یک ظرف سفالی است که غذای خوشمزه مراکشی طاجین در آن تهیه می شود. در تهیه طاجین از انواع گوشت (مرغ، گوسفند، گوساله و …)، ادویه، سبزیجات و خشکبار استفاده می شود.

غذاهای عربی

غذاهای عربی

سالاد فتوش: سالاد فتوش یک سالاد با پایه نان بوده و مطعلق به کشور لبنان است. در این سالاد از نان عربی پیتا بصورت سرخ شده یا تنوری بعنوان کروتان استفاده می شود. محتویات اصلی این سالاد: کاهو، خیار، ترب، گوجه فرنگی، خرفه، پیاز، سماق، نعناع، آب لیمو و روغن زیتون است. اما در کشورهای دیگر موادی نظیر پنیر فتا، جعفری، زیتون، سیر و … را به آن اضافه می کنند.

حمص: حمص از جمله پیش غذاهایی است که جزو دسته مزه ها یا اشتها آورها به حساب می آید. حمص از پوره نخود پخته شده، ارده، سیر، روغن زیتون، آبلیمو نمک و فلفل تهیه می شود. حمص در زبان عربی به معنی نخود بوده و نام کامل این اشتهاآور نخود و ارده است.

باباغنوش: باباغنوش هم همانند حمص زیر مجموعه مزه ها بوده و از بادنجان تنوری، ارده، روغن زیتون و سیر تهیه می شود. البته باباغنوش را با فلفل دلمه ای کبابی، جعفری و ادویه های دیگر هم تهیه می کنند.

شیش طاووق: شیش به معنای سیخ و طاووق به معنی مرغ همان جوجه کباب خودمان است که با ماست روغن و ادویه های نسبتا تند و مزه دار شده است و از سوریه تا ترکیه و ایران در اکثر رستوران ها پیدا می شود.