یکی از مزایایی راه اندازی فست فود یا کافی شاپ در فودکورت آماده بودن همه چیز از قبل است. دراینگونه امکان لازم نیست خودتان اقدام به خرید صندلی فودکورت کنید چرا که از قبل وجود دارد و لازم است تا شما آنها را اجاره کنید. البته اجاره چنین مکانهایی با توجه به امکانات و بازاری که دارند بسیار بالاتر از مناطق عادی است.

فودکورت کلمه ای لاتین است و در واقع به محوطه غذاخوری که در بازارها یا فرودگاه ها که بین چند فست فود، رستوران و کافی شاپ مشترک است گفته می شود.

چنین فضاهایی معمولا سفارشات را داخل مغازه آماده می کنند و مشتری ها در فضای بیرون که بین همه مغازه ها مشترک است غذا را میل می کنند.

اگرچه بیشتر مجتمع های خرید در ایران قدیمی هستند اما از آنجایی که بحث غذا در بین ایرانیان جدی است در اکثر مجتمع های جدید فضایی برای فودکورت در نظر گرفته می شود.

در ادامه چند مورد از فودکورت های معروف تهران را نام می بریم.

فود کورت جام جم علاءالدین

گفته می شود نخستین فودکورت که در ایران و تهران راه اندازی شد، فود کورت جام جم در بازار بزرگ علاءالدین است. برای رفتن به فود کورت جام جم باید به خیابان ولیعصر، جام جم، نبش طاهری، پاساژ جام جم بروید.

در این فود کورت انواع رستوران ها و کافی شاپ های معتبر که این روزها در عرصه تغذیه برند هستند، شعبه دارند، مثل رستوران ایتالیایی لیرو، بوفه چینی و سوشی بارژیک، فست فود علاءالدین، خانه کباب بین الملل، غذای دریایی لاوانسی، مجموعه غذاهای سنتی ایران مهمان، رستوران ایتالیایی مورانو، فست فود سنتی، غذاهای گریل شده زی زی، کافی شاپ و یونا.

فودکورت

فودکورت

فود کورت باشگاه انقلاب

فود کورت باشگاه انقلاب نیز یکی از معروف ترین ها در تهران است. اینجا می توانید پس از یک پیاده روی یا ورزش جانانه یک دل سیر غذاهای خوشمزه بخورید.
فود کورت باشگاه انقلاب دارای فضایی بسیار جذاب است که در میان آن هفتاد درخت نگهداری می شود. رستوران های زیاد و معتبری در این فود کورت مشغول کار هستند که از میان آنها می توان به یوگوبری، میلانو، کاوالی، دلشیز، رژرو و وزد کافه اشاره کرد.

فود کورت انقلاب در خیابان ولیعصر، خیابان نیایش، حد فاصل بزرگراه های کردستان و سئول، مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب قرار دارد.

فود کورت پالاریوم

خرید همیشه خسته کننده و انرژی بر است مخصوصا اگر با خانم ها همراه باشید. از این رو در مرکز خرید شیک و لاکچری پالاریوم هم می توانید خرید کنید و هم اینکه در فود کورت پالاریوم حسابی غذا بخورید.

فود کورت پالاریوم در طبقه سوم این مرکز خرید قرار دارد که در آن می توانید علاوه بر خوردن غذا به تماشای برنامه های جذاب مانند فوتبال و سایر ورزش ها بپردازید.
برای رفتن به پالادیوم باید به تهران، مقدس اردبیلی، بعد از میدان الف، جنب کوچه عروقی بروید.