یکی از حرفه های بسیار جذاب که شور و هیجان بسیاری دارد، رستورانداری است. اما این بدان معنی نیست که هر فردی می تواند در راه اندازی رستوران به موفقیت برسد. حتما می دانید که بسیاری از افرادی که اقدام به بازگشایی و راه اندازی رستوران کرده اند، در مراحل ابتدایی کار خود شکست خورده اند. دلیل چیست؟ دلیل آن است که بسیاری از این افراد از نکات مهم راه اندازی رستوران اطلاعی ندارند.

واضح است!

برای هر کاری لازم است که افراد تخصص های لازم را داشته باشند. صرف داشتن علاقه نمی تواند دلیلی محکم و درست برای موفقیت در کاری باشد. در این مطلب به بررسی نکاتی برای راه اندازی رستوران موفق خواهیم پرداخت، نکاتی که بدون آن ها نمی توان به موفقیت در رستورانداری رسید.

 

 

مهم ترین نکات برای راه اندازی رستوران

اگر تا به امروز در هیچ رستورانی کار نکرده اید و قصد راه اندازی رستوران را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم پیش از بازگشایی رستوران، برای مدتی در یک رستوران کار کنید. حتی یکبار کار کردن در یک رستوران ریکوایرمنت های لازم را برای راه اندازی رستوران موفق را در اختیارتان قرار می دهد: مشارکت در کسب و کار، کسب مهارت های فردی و مهارت پیدا کردن کارکنان خوب و حفظ آنان. هنگامی که شما این مهارت ها را کسب می کنید، اعتماد به نفس خود را برای توانایی مالکیت و راه اندازی رستوران خود به دست خواهید آورد. در این صورت است که شما آمادگی لازم برای راه اندازی کسب و کارتان را خواهید داشت.

نکات مهم راه اندازی رستوران

نکات مهم راه اندازی رستوران

کارکنان خوب استخدام کنید

استخدام کارکنانی سخت کوش و وفادار می تواند سخت باشد، به خصوص اگر در منطقه ای زندگی می کنید که با تغییرات آب و هوایی بسیاری مواجه است. برای مثال، اگر عمده فعالیت رستوران شما در فصل تابستان باشد، احتمال استخدام و حفظ کارکنان وفاداری و کاربلدی که تنها در روزهای تابستان فصل پر کاری خواهند داشت، بسیار سخت می شود.

کارکنان شما چه در آشپزخانه کار می کنند و چه به سرویس هی به مسافران مشغول باشند، باید بتوانند به طور مستقل و فعال، در رستوران کار کنند اما همچنان خود را با سایر کارکنان از اعضای یک تیم ببینند. این یکی از مهم ترین مواردی است که از تجربیات افراد موفق به دست آمده است، شما می بایست همواره کارکنانی را که دارای پتانسیل و توانایی های بالایی هستند را استخدام کنید.

حتما بخوانید: چالش هایی که مدیریت فست فود و رستوران با آنها روبرو است!

چگونه یک رستوران را تبدیل به بهترین مکان برای کار کنید:

برای کسب موفقیت در رستوران، لازم است که یک تیم عالی کنار شما باشند. برای آنکه نیروهای با مهارت و کاربلد را جذب کنید و آن ها را در تیم خود نگه دارید، باید محیطی را آماده کار کنید که برای کار کردن عالی باشد:

– محصولات و خدماتی که در رستوران ارائه میدهید با به کارکنان آموزش دهید.
– به آن ها اجازه دهید تا به طور مرتب از غذاها بچشند.
– ستایش کردن آنان را از یاد نبرید.
– برقراری ارتباط را فراموش نکنید.
– تصویری خوب از خود به نمایش گذارید.
– همکاری میان کارکنان را تشویق کنید.
– برنامه های هدفمند و مسابقات را در رستوران اجرا کنید.
– همه افراد را با بخش های مختلف رستوران آشنا کنید و به آنها نشان دهید که هر کس مشغول به چه کاری است.
– محکم باشید و قوانین را اعلام کنید. به کارکنان نشان دهید که از آنان چه چیزی را انتظار دارید.

ارتباطات قوی با کارکنان مشتری یکی از نکات مهم راه اندازی رستوران است

ارتباطات قوی با کارکنان مشتری یکی از نکات مهم راه اندازی رستوران است

ارتباطات خوب داشته باشید

هر فردی که به شغل رستورانداری مشغول است، باید از مهارت های بالای ارتباطات بین فردی برخوردار باشد و در آن ماهر و خبره باشد. به ویژه اگر شما مالک یا مدیر رستوران باشید بایداین ویژگی در شما بارز باشد. شما باید قادر به برقراری ارتباط نه تنها با کارکنان خود، بلکه با مشتریان هم باشید. شما رئیس هستید و هر چیز اشتباهی به شما بر می گردد. دقت داشته باشید که شما خطر آخر دفاع هستید و پس یادتان باشد وظیفه بسیار مهمی روی دوشتان است. این بدان معنی است هنگامی که مشتریان ناراضی خواهان صحبت با مدیر هستند، شما موظف به آرام کردن اوضاع هستید. خونسرد و مودب بودن، کلید و رمز برقراری آرامش است.

معمای کسب و کارتان چیست؟

راه اندازی رستوران اغلب هزینه بر است و برخی اوقات هزینه های پیش بینی نشده ای پیش روی شما قرار می گیرد. گاهی لازم است هزینه ها را مدیریت کنید، این بدان معنی نیست که باید حقوق کارکنان را نادیده بگیرید یا اینکه به خرید مواد غذایی بی کیفیت رو آورید، بلکه گاهی لازم است که حاشیه سود را پایین آورید تا از فشار سنگین کار بکاهید. اگر نتوانید در این کار انطباق لازم را به شکل موثری صورت دهید، شکست خواهید خورد. براساس یک مطالعه دانشگاه کورنل و ایالات میشیگان که توسط سان فرانسیسکو کرونیل منتشر شد، 25 درصد رستوران های جدید ایالات متحده آمریکا در سال اول شکست می خورند، 50 درصد پس از سه سال و 70 درصد پس از 10 سال شکست می خورند. اگر نمی توانید اصول را رعایت کنید، بهتر است در تصمیم خود مبنی بر راه اندازی رستوران تجدید نظر کنید.

تجربه

اگر میخواهید در راه اندازی رستوران موفقیت کسب کنید، لازم است که اول برای مدتی در یک رستوران کار کنید. با وجود آنکه راه اندازی رستوران جذاب به نظر می رسد، اما تا زمانی که در یک رستوران کار نکنید و با واقعیات رو به رو نشوید، نمی توانید در راه اندازی کسب و کار خود موفقیت به دست آورید. این موضوع به شما کمک می کنید تا با این صنعت از نزدیک آشنا شوید و از پایین به بالا همه پیز را ببنید. با کار کردن در رستوران می توانید ارتباطات مدیران موفق با کارکنان را ببینید، تجربه کسب کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا این صنعت برای شما مناسب است یا خیر!

دید واضح داشته باشید

شما باید یک دید روشن و نقشه راه واضح داشته باشید. هنگامی که رستوران خود را بازگشایی کردید، باید به دنبال رویاهایی که از قبل داشته اید، بروید. در این راه شما با افراد مختلفی مواجه می شوید که ممکن است حرفه و رویاهای شما را بر باد دهند. اما باید با مشتریان بد، کارکنان بی کفایت و مواد غذایی های گران و هزینه های گزاف کنار بیایید. شما چشم انداز خود را دارید و می دانید قرار است به چه چیز هایی برسید. در مسیر خود مشخص کنید که برای رسیدن به اهداف مالی خود چه منابعی در اختیار دارید؟ شانس موفقیت شما چیست؟ آیا می دانید دقیقا چه می خواهید؟ این یعنی داشتن یک دید واضح!

رهبری کنید

شما باید رهبر تیم خود باشید. شغل شما این است که بازار را بشناسید، بودجه را تعیین کنید و تیمتان را به موفقیت برسانید. شغل شما این نیست که برگرها را ساندویچ کنید یا نوشیدنی ها را سرو کنید، بلکه شما باید روی کسب و کار تمرکز داشته باشید و تیمتان را به بهترین شکل ممکن رهبری کنید. این شما هستید که باید هدایت کارکنان را برعهده بگیرید، فرهنگ رستورانی را به آن ها آموزش دهید و در کنارشان فعالیت کنید.

از برنامه های از راه دور استفاده کنید

شما باید سیستم هایی در اختیار داشته باشید که بتوانید به وسیله آن ها، از راه دور هم به کارها نظارت داشته باشید. حتما می دانید که شما نمی توانید همه کارها را انجام دهید، پس باید از سیستم ها و برنامه هایی کمک بگیرید که بخشی از کارها را به شکل منظمی مدیریت می کنند و به شما کمک می کند که دید واضحی نسبت به اوضاع داشته باشید، سیستم هایی مانند کنترل پول نقد، موجودی کالا، کار و … .

همان طور که خواندید، راه اندازی رستوران موفق به موارد مختلفی بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که در این راه، بهره گیری از مشاور راه اندازی رستوران می تواند بسیار کاربردی باشد. یک مشاور مجرب، تجربه کافی در این زمینه دارد و می تواند از صفر تا صد راه اندازی رستوران کنارتان باشد و همانند چراغی مسیر شما را در رسیدن به اهدافتان روشن کند.

یک پیشنهاد خوب برای کسانی که قصد راه اندازی رستوران دارند

اگر می خواهید یک رستوران فوق العاده راه اندازی کنید و از کسب موفقیت در این راه اطمینان حاصل کنید، یک مشاور حرفه ای راه اندازی رستوران مانند الفبای رستورانی، بهترین گزینه برای شما خواهند بود. الفبای رستورانی تیم حرفه ای در اختیار دارد و تجربه های بسیاری در این زمینه کسب کرده است که گام به گام با شما پیش خواهند آمد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و با اطمینان بیشتر مشاور مجرب خود را انتخاب کنید:

منبع:

smallbusiness.chron.com

dummies.com