تمام خوراکی ها و میوه های خوشمزه ی دنیا را ما نمیتوانیم در ایران ببینیم. متاسفانه برخی از آنها خاص یک شهر و کشور است.  امروز به معرفی یک میوه ی گرمسیری خواهیم پرداخت که جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت قرمز است. نام این میوه ” جک فروت ” است.

روزیاتو | جک فروت

روزیاتو | جک فروت

جالب است بدانید که درصد جست و جوی آموزش آشپزی با این میوه در سال گذشته 42 درصد افزایش یافته است ،چرا که این میوه هنگام پخت ،مزه ای شبیه به گوشت پیدا می کند.

با جک فروت آشنا شوید

جک فروت نام یک میوه ی درختی است که اتفاقا سایز بزرگی نیز دارد. این میوه بیشتر در مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا و شرق آفریقبا رشد می کند. هر کدام از این میوه ها بین ۴٫۵ تا ۴۵ کیلوگرم می تواند وزن داشته باشد. به همین دلیل، سنگین ترین میوه درختی در جهان نیز به شمار می رود.

روزیاتو | جک فروت

روزیاتو | جک فروت

درختی که این میوه روی آن رشد می کند، بین ۹ تا ۱۵ متر ارتفاع دارد و در طول سال، حدود ۱۵۰ عدد جک فروت تولید می کنند.

 

جک فروت کجا می روید؟

از آن جا که درختان این میوه در کشورهای هند، تایلند، مالزی و بنگلادش رشد می کنند، می توان گفته که یک گیاه بین المللی است.

روزیاتو | جک فروت

روزیاتو | جک فروت

به جنوب هند که بروید این میوه را می توانید با نام ” چاکا پاژام ” تهیه کنید. پرتغالی ها هم برای سهولت بیشتر خود، آن را جاکا نامیدند، به همین ترتیب این میوه در زبان انگلیسی به ” جک فروت ” معروف است.
خوردن این میوه چندان در کشور آمریکا چندان مرسوم نیست. . به طور مثال، در نیویورک سیتی فقط در محله چینی ها می توان پیدایش کرد که هر ۴۵۰ گرم آن بین ۲ تا ۲٫۵۰ دلار قیمت دارد. در ایالت هایی همانند فلوریدا و شیکاگو می توانید نمونه های بسته بندی شده، درون قوطی یا شیشه از این میوه را نیز پیدا کنید.
این میوه سرشار است از مواد مغذی و ویتامین های مختلف که می توان به پروتئین، پتاسیم و ویتامین B، از کلسیم، آهن، پروتئین و پتاسیم و ویتامین سی اشاره کرد.