آموزش آشپزی امروز باز هم یک غذای دریایی جدید و متفاوت است. امروز می خواهیم میگو را به سبک اصیل ژاپنی آموزش دهیم. این غذا به سادگی و سریع آماده می شود. میز و صندلی غذاخوری تان را بچینید و پس از پخت، فورا آن را نوش جان کنید.

مواد لازم
آرد گندم=250 گرم(2 پیمانه)
تخم مرغ درشت=1 عدد
ماست غلیظ=1 پیمانه
شکر=2/1 قاشق سوپخوری
جوش شیرین=2/1 قاشق مرباخوری
پکینگ پادر=1 قاشق مرباخوری
روغن مایع=2 قاشق سوپخوری

طرز تهیه
ماست ، شکر ، نمک و روغن و تخم مرغ ها را مخلوط کرده و خوب هم می زنیم. سپس جوش شیرین و پیکینگ پودر و ماست را نیز داخل این مواد ریخته و آنها را با هم مخلوط می کنیم تا یکنواخت شوند.
آرد را کم کم داخل مایه می ریزیم و هم می زنیم تا مایه به شکل خمیر لطیفی که بدست نچسبد در بیاید. خمیر باید صاف و یکنواخت و لطیف باشد. پس از آماده شدن خمیر، روی آن را می پوشانیم و 2 تا 3 ساعت به آن استراحت می دهیم.
میگوها را پاک می کنیم.  خمیر را به 2 یا 3 قسمت تقسیم کرده  و آنرا باز می کنیم تا به شکل ورقه نازک در بیاید. با دهانه استکان یا قالب گرد، دایره های کوچکی از خمیر برش می زنیم و سر میگو را وسط دایره گذاشته و اطرافش را به طرف دم آن جمع می کنیم. دم میگو باید بیرون بماند.
زمانی که همه میگوها را خمیر پیچ کردیم، آنها را در روغن داخل شده فراوان سرخ میکنیم. روغن اضافه آنها را با توری گرفته و در ظرف مورد نظر سرو می کنیم.

میگو به سبک ژاپنی

میگو به سبک ژاپنی