اگر به غذاهای دریایی علاقه مند باشید، حتما میگو یکی از بهترین علاقه مندی هایتان خواهد بود. در این مطلب می توانید به آموزش پخت یک غذای مجلسی می پردازیم. این غذای مجلسی با میگو طبخ شده و طعم بسیار خوبی دارد.

مواد لازم:

دو پیمانه برنج
350 گرم میگو پاک شده
دو قاشق غذاخوری پیاز داغ طلایی
سه قاشق غذاخوری زرشک
سه قاشق غذاخوری خلال بادام
سه قاشق غذاخوری جعفری خرد شده
سه قاشق غذاخوری هویج خلال شده
روغن به میزان کافی
زعفران دم کرده به میزان دلخواه
دو قاشق مرباخوری شکر

طرز تهیه:

برنج را شسته و نمک بریزید بعد از دو سه ساعت روی شعله گذاشته و دو الی سه قاشق روغن زیتون در آن بریزید و یکی دو بار به آرامی هم بزنید تا آب آن تبخیر شود بعد در قابلمه روغن ریخته و از نان یا سیب زمینی برای ته دیگ استفاده کنید و برنج را روی آن ریخته و دور برنج را جمع کنید تا به قابلمه نچسبد و با استفاده از شعله پخش کن و حرارت کم برنج را دم بیندازید .

خلال بادام و زعفران دم کرده را با هم مخلوط کنید و روی حرارت غیر مستقیم (کتری ، بخاری ، سماور ) گذاشته تا خوشرنگ و نرم شود .

از طرفی دیگر دو لیوان آّب در قابلمه ریخته روی گاز گذاشته و میگو را در آن بریزید و نمک و زردچوبه و فلفل و یک عدد پیاز هم اضافه کنید و پس از 5 دقیقه جوشیدن روی صافی ریخته و کنار بگذارید .

هویج های خلال شده را هم با مقدار کمی آب  بپزید و در آخر یک قاشق شکر و کمی هم روغن اضافه کنید .

زرشک را هم خوب شسته و با اضافه کردن شکر و روغن کمی تفت دهید و شعله را خاموش کنید زرشک نباید زیاد تفت داده شود چون هم خشک و هم رنگش سیاه میشود .

جعفری را هم خرد کرده و تمامی مواد را به همراه پیاز داغ طلایی مخلوط کنید .
برنج که دم کشید مواد آماده شده را لا به لای برنج یا روی برنج تزئین کنید .