یکی از شیرینی های محبوب استان قزوین که تقریبا برای تمام اعیاد پخته می شود، نان چایی است. این شیرینی هم خوشمزه است و هم به سادگی آماده می شود. می توانید به راحتی این شیرینی خوشمزه را برای میز شیشه ای رنگین شب یلدا آماده کنید.

مواد لازم برای تهیه نان چای قزوین

کنجد به مقدار لازم
آرد به میزان لازم
کره 1 پیمانه
تخم مرغ 4 عدد
پودر قند 1پیمانه
ماست 1 قاشق سوپخوری
بکینگ پودر 1 دوم قاشق چایخوری
هل 1 قاشق چایخوری

نان چایی قزوین

نان چایی قزوین

طرز تهیه:

در ابتدا، کره تان را به دمای اتاق برسانید. سپس آن را با پودر قند بزنید تا کاملا یکدست شود. سپس یکی از تخم مرغ هایتان را به صورت کامل و دو زده تخم مرغ را با کمی هل هم بزنید. با این کار بوی زخم تخم مرغ از بین می رود. (دو سفیده تخم مرغ اضافی است)
در مرحله بعدی، ماست و بکینگ پودر رو با هم مخلوط کرده و پس از بدست آمدن مایعی یکدست، به مواد قبل اضافه کنید.
اکنون وقت آن رسیده تا آرد را اضافه کنید. یادتان باشد که برای جلوگیری از گوله شدن آرد و البته درآوردن مقدار دقیق آن می بایست مقادیر کمی از آرد را اضافه کنید و هم بزنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که خمیر شما نرم و یکدست شود.
خمیر شما آماده است. مرحله آخر مربوط به قالب زدن و تزیین آن است. خمیر را باز کنید به نحوی که ضخامت آن بیش از یک سانتی متر نباشد. با استفاده از قالب دلخواه تان برش های کوچک درآورید. سپس تخم مرغ آخریتان را شکسته و زرده آن داخل کاسه ای بریزید. با براش روی هر شیرینی را به زرده آغشته کنید و کمی کنجد روی آن بپاشید.
حدود نیم ساعت زمان لازم است تا در فر با دمای 170 درجه شیرینی های شما بپزد.