اگر بپذیریم که دکوراسیون یکی از مهمترین فاکتورهای جذب مشتریان در نگاه اول و همچنین مهمترین فاکتور در تعیین جایگاه فست فود یا کافی شاپ باشد، مبلمان یا میز و صندلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد. با توجه به قیمت کاناپه رستورانی مدل های مختلفی در طرح های متفاوت موجود است. در بسیاری از موارد صاحبان رستوران برای منحصر به فرد بودن و هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیون رستوران کاناپه ها را سفارش میدهند. در حالی که نیاز به چنین کاری نیست چرا که در طراحی دکوراسیون لازم نیست همه چیز از یک قانون پیروی کند!

بسیاری از مردم باور دارند که اگر در یک اتاق یک کاناپه ای قرار داشته باشد و لازم باشد کاناپه دیگری به اتاق اضافه شود، باید مشابه کاناپه قبلی باشد.

پیدا کردن یک کاناپه ی جدید مشابه کاناپه قدیمی کار دشواریست و به احتمال، افراد زیادی آن را انجام داده اند. در معماری و دکوراسیون داخلی این قانون، به قانون بی اهمیت ها تلقی می شود، زیرا لزومی ندارد که سبک خانه مشابه هم باشد

آنچه که در ذهن بسیاری از افراد قرار دارد آن است که در طراحی داخلی رستوران مدرن باید از یک سبک خاص استفاده کرد. آنچه که در حقیقت معماری و دکوراسیون داخلی خانه وجود دارد خلاف آن است و بایدی وجود ندارد. رنگ های متضاد در جذاب شدن فضا نقش ویژه ای دارند.

آشنایی با رنگ های متضاد در دکوراسیون

نقش رنگ های متضاد در دکوراسیون

نقش رنگ های متضاد در دکوراسیون

ــ در مورد رنگ های کلاسیک اگر بخواهید به هم بیایند، می توان از زرد و بنفش، آبی و نارنجی، و قرمز و سبز نام برد.

ــ به خاطر سپردن این سه رنگ کلاسیک آسان است. کافیست سه رنگ زرد، آبی و قرمز را به عنوان پایه در نظر بگیرید و از میان آن ها یک رنگ را انتخاب و دو رنگ دیگر را با هم ترکیب کنید تا به رنگ جدید برسید. برای مثال اگر از زرد استفاده می کنید، ترکیب دو رنگ آبی و قرمز بنفش خواهد شد. یا اگر از قرمز استفاده می کنید، با ترکیب دو رنگ زرد و آبی رنگ سبز را خواهد داشت.

ــ مشکی به هر رنگی می آید. رنگ سفید هم همین طور. درست است که این دو جزو رنگ های متضاد هستند اما در اتاقی که فقط از این دو رنگ استفاده شود، خیلی یکنواخت خواهد شد. بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

ــ اگر تمایلی به خرید وسایل جدید ندارید، رنگ هایی را انتخاب کنید که به مبلمان شما بیایند. مثلا رنگ سفید با دو رنگ متضاد آبی و نارنجی یا زرد و بنفش می آید و فضا را متعادل تر می کند.

ــ مطمئنا تمام روز نگاه کردن به دیواری کاملا نارنجی سردرد، خستگی و سنگینی چشم را به همراه دارد. پس بهتر است از یک رنگ سوم برای متعادل شدن فضا استفاده کنید.

ــ بهتر است از رنگ های متضاد تیره تر و رنگ هایی که خیلی خیره کننده نیستند یعنی رنگ های پاستلی استفاده نمایید. انتخاب رنگ های براق برای محیط زندگی مناسب نبوده، خیلی وقت ها غیرقابل تحمل است و فضا را کوچک تر از آن چه هست، نشان می دهد.

ــ انتخاب طرح رنگی درست، اتاق را بزرگ تر و پذیراتر می کند. انتخاب رنگ های متضاد یک ریسک است، اما بعضی وقت ها ارزش ریسک کردن را دارد.