با اینکه فضاهای کلاسیک و مدرن امروزی در اکثر کافه ها و رستوران ها حکم فرمایی میکنند اما هنوز هم لذت خوردن شام یا یک فنجان قهوه در فضای باز چیزی است که بسیاری دنبال آنند! میز و صندلی ارزان یا قیمت در فضاهای باز چندان اهمیتی ندارد، طبیعت و هوای آزاد هر کسی را مدهوش خودش می کند از این رو ارزش راه اندازی رستوران یا کافه در فضای باز به همان قوت قبل باقی است.

از آنجایی که بسیاری از مردم وقت سفر در کلانشهر ها را ندارند همینکه بتوانند در یک فضای متفاوت و روباز که با گل و گیاه اراسته شده شام یا نوشیدنی بخورند برایشان حکم تفریح را دارد. در واقع کافه یا رستوران در فضای باز هم فال است و هم تماشا!

مکان مناسبی را انتخاب کنید
یافتن یک مکان مناسب برای راه اندازی کافه یا رستوران در فضای باز مهمترین بخش ماجراست. چرا که در همه جای شهر چنین موقعیتی یافت نمی شود. معمولا بوستان ها و اطراف رودخانه ها برای چنین کسبو گکاری عالی به نظر می رسند. سعی کنید در همان گام اول مناسب ترین مکان را انتخاب کنید.

راه اندازی کافه در فضای باز

راه اندازی کافه در فضای باز

آب و هوای منطقه چطور است؟
آب و هوا یکی از تاثیرگذارترین موارد در این نوع کسب و کار است چراکه میخواهید در بیرون از مشتری ها پذیرایی کنید. اگر منطقه ای که کافه تان را در آنجا برپا کرده اید آب و هوایی مناسب نداشته باشد مشتری های کمی خواهید داشت. آیبا خودتان دوست دارید در فضایی که پر از دود و دم است غذا و نوشیدنی میل کنید؟

فضای مورد نیاز
پس از آنکه درمورد منطقه ای که قصد دارید کافه روبازتان را افتتاح کنید مطمئن شدید لازم است اندازه فضای مورد نیازتان را هم در نظر بگیرید. بدون شک کسی دوست ندارد در فضایی بنشینید که صندلی ها به هم چسبیده اند و میز بغلی او را کاملا رصد می کند. در اینگونه اماکن فضا هر چه بیشتر باشد دنج تر به نظر میرسد و مشتری پسند تر می شود.

فکری برای حشرات بکنید
از آنجایی که در بوستان ها و اطراف رودخانه ها انواع حشرات زندگی می کنند. بدون شک شبها با روشن شدن برق های کافه آنها هم خودشان را به بزم و شب نشینی دعوت می کنند. از همان ابتدا فکری به حال این میهمانان ناخوانده بکنید تا مشتری هایتان را فراری نداده اند!