رستوران داری هم مانند هر کاری دیگری فوت و فن خاص خود را دارد. سالها تجربه لازم است تا یک نفر بتواند به بهترین راه انداز رستوران بدل شود. گاهی قوانین ساده وجود دارند که حتی باهوش ترین افراد هم از آن بی خبرند. در ادامه چند قوانین ساده اما مهم را بیان خواهیم کرد.

به یاد ماندنی باشید

اگر شرایطی را در رستوران پدید آورید که به یاد مشتری ها بمانید بدون شک آنها خودشان دست به تبلیغات برایتان خواهند زد. کافیست تا تجربه خوبی برای مشتریان رقم بزنید پس از آن در خاطر آنها نقش خواهید بست و هر زمان صحبت رستوران شود اولین چیزی که یادشان خواهد آمد رستوران شما است. و برای بار دیگر سراغتان می آید و یا به دوستان پیشنهاد می دهد.

ساده اما خوش طعم

برخی رستوران ها منویی چند صفحه ای دارند که در بین آنها مشتری ها عمدتا حدود 10 غذا را سفارش می دهند. برای غذای اصلی 10 الی 12 خوراک کافی است. امروز افراد بسیاری گیاهخوار شده اند و ترجیح می دهند یک وعده بدون گوشت را صرف کنند بهتر است برای آن ها هم انتخابی داشته باشید.

فراموش نکنید که یک منوی ساده با خوراک های مشخص اما خوش طعم و مثال زدنی می تواند برای شما مشتریان زیادی به همراه داشته باشد.

موفقیت در رستوران داری

موفقیت در رستوران داری

نشستن

مشتری ها معمولا چون مدتی را برای تحویل غذا صبر می کنند به صندلی های رستوران توجه می کنند. در صورتی که جای نشستن راحت و دنج باشد احساس بهتری دارند تا اینکه در یک جای تنگ و خشک بنشینند.

نشانه ها در رستوران داری

در صنعت خوراک، تابلو و نشان تجاری حرف اول را می زند. و تابلویی رنگ و رو رفته که سال ها از عمر آن می گذرد نمی تواند دید مثبتی در ذهن مشتری ایجاد کند.

بیشتر مشتری هایی که برای اولین بار شما را انتخاب می کنند شما را از روی تابلو برمی گزینند. یا با توجه به تعداد خودروهایی که مقابل آن پارک شده اند تصمیم می گیرند این رستوران را انتخاب کنند. حتما شنیده اید که می گویند در رستوران های بین شهری آن را که راننده های کامیون مقابلش توقف می کنند و به صرف غذا می پردازند را انتخاب کنید این ها همه نشانه هایی هستند که مشتری را برای اولین بار به سمت شما می کشاند.

نشانه های زیادی وجود دارند از تمیزی مقابل رستوران شما گرفته تا لباس تمیز و ظاهر مناسب کارکنان و حتی سرویس های بهداشتی رستوران شما یک نشانه از رعایت بهداشت است که برای مشتری در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. فراموش نکنید فرق موفق ها با شکست خورده ها در این است که آن ها به این نکات ریز دقت می کنند.