برای راه اندازی رستوران در هر سبکی لازم است تا خرید بهترین تجهیزات رستورانی مربوط به همان حیطه را داشته باشید چرا که هم به صرفه خودتان است و هم اینکه وزارت بهداشت برایتان مشکلی پیش نمی آورد. تجهیزات با کیفیت ضامن سلامت غذاها هستند. برای نمونه رستوران ایتالیایی تجهیزات خاص این منو را لازم دارد.

تجهیزات رستوران ایتالیایی تفاوت بسیاری با تجهزات رستوران سنتی و یا تجهیزات فست فودی دارد. تفاوت اصلی در تجهیزات رستوران ایتالیایی مربوط به وسایل پخت و پز است. در واقع منوی اصلی رستوران ایتالیایی از انواع پیتزا و پاستا تشکیل شده و تهیه این دو نوع غذای محبوب ایتالیایی، تجهیزات ویژه و خاصی را می طلبد.

ایمنی در تجهیزات رستوران ایتالیایی

رعایت ایمنی در محیط کار و رستوران از مهم ترین موارد است. خطر آتش سوزی در کمین آشپزخانه های رستوران های بزرگ است. لوازم و وسایل ویژه اطفای حریق، کف های خاموش کننده، خاموش کننده های دستی، کپسول های کوچک آتش نشانی، پودر خاموش کننده و دیگر لوازم خاموش کننده آتش یکی از ضروری ترین تجهیزات در رستوران های ایتالیایی است.

رستوران ایتالیایی

رستوران ایتالیایی

تجهیزات پخت رستوران ایتالیایی

تجهیزات رستوران ایتالیایی شامل وسایل مناسب برای پخت پیتزا و پاستا می باشد. فرهای پیتزا در همه آشپزخانه های ایتالیایی وجود دارند. با توجه به حجم پیتزایی که در روز سرو می کنید فر پیتزای مناسب را خریداری کنید. انواع فرهای پیتزا پزی با ظرفیت و قیمت های گوناگون در بازار به فروش می رسند و انتخاب متعددی پیش رو دارید. تنور پخت پیتزا برای تهیه پیتزای سنتی ایتالیایی ازملزومات است.

پاستا یکی دیگر از غذاهای محبوب ایتالیایی است که در بین جوانان و خانواده ها بسیار پر طرفدار است. انواع پاستای ایتالیایی با طعم و مزه گوناگون در رستوران های ایتالیایی طبخ می شود. برای تهیه خمیر پاستا، ورز دادن، برش زدن و تحویل پاستا ماشین های مخصوص گران قیمتی به فروش می رسد که برخی از رستوران های ایتالیایی معروف از آن استفاده می کنند. خمیر پاستا مهم ترین ماده اولیه در پخت پاستای سنتی ایتالیا است که توسط ماشین های وارداتی تهیه می شود. اگر تصمیم به استفاده از پاستای آماده کارخانه ای دارید، تنها با خرید ماشین مخصوص مخلوط کردن محتویات، کار را می توان راه اندازی کرد. بدون لوازم پخت پاستا، تجهیزات رستوران ایتالیایی کامل نیست.

تجهیزات برودتی در رستوران ایتالیایی

یخچال، فریزر و وسایل نگهدارنده غذا و مواد اولیه از ملزومات اصلی در هر آشپزخانه ای هستند. راه اندازی رستوران ایتالیایی بدون در نظر گرفتن تجهیزات برودتی امری غیر ممکن است. خرید مواد غذایی به صورت روزانه و مصرف در همان روز، مانع از خرید تجهیزات نگهداری مواد غذایی نیست. همیشه بخشی از مواد غذایی می بایست برای روزهای بعدی نگهداری شوند. این وسایل در سلامتی مشتری ها نقش مهمی دارند.