در راه اندازی فست فود ، مباحث مختلفی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند که یکی از آن ها دکوراسیون داخلی فست فود است. امروز افراد در معماری و طراحی داخلی فست فود، علاقه دارند که همه چیز در چیدمان فضا با هم همخوانی داشته باشد.
معماری و طراحی داخلی فست فود در جذب مشتری و رونق فست فود تاثیر مثبتی دارد و بسیار با اهمیت است.

نکاتی مختصر در معماری و طراحی داخلی فست فود

نکاتی مختصر در معماری و طراحی داخلی فست فود

البته این طراحی به مکانی که خدمات در آن ارائه می شود هم بستگی دارد، مثلا طراحی یک رستوران و فست فود با طراحی تئاتر و سینما با هم متفاوت است.
یک دکوراسیون خوب در فست فود می تواند لحظات خوب و آرامش بخشی را برای مشتریان رقم بزند به همین دلیل است که توجه به المان های طراحی داخلی بسیار مهم است، المان هایی نظیر انتخاب نوع کفپوش، رنگ‌ها، دیوارپوش، نور و نورپردازی، اکسسوری‌ها و غیره. همچنین باید به رنگ دیوارها و تم دکوراسیون نیز توجه شود.

نکاتی مختصر در معماری و طراحی داخلی فست فود

نکاتی مختصر در معماری و طراحی داخلی فست فود

همان طور که میدانید، رنگ ها در دکوراسیون بسیار مهم هستند. مثلا اگر فضای فست فود کوچک است بهترین انتخاب رنگ های خنثی هستند و در فست فود های بزرگ بهتر است از رنگ های گرم استفاده شود.
رنگ آبی برای دیوارهای فست فود مناسب نیست چرا که رنگ رخوت است و اشتها را کم می کند، اما ترکیب این رنگ با آبی جوهری، خاکستری و فیروزه ای مناسب است.
معمولا در فست فود ها از رنگ نارنجی استفاده می کنند چرا که رنگ گرمی است و اشتها را افزایش می دهد. حتی برای طراحی صندلی فست فود هم از رنگ های شاد بهره می برند. زیر میزها را با گل های خشک تزئیین می کنند که برای مشتریان مهیج و شور انگیز است.
کف پوش های سنگی هم برای دکوراسیون و طراحی داخلی فست فود مناسب است. استفاد از دیوار کوب، نورپرداری مناسب هم می تواند ابتکار عملی برای راه اندازی یک فست فود خوب باشد.