هر کاری را باید همان آغاز کار به درستی شروع کرد در غیر این صورت انتظار شکست را باید کشید. در مورد راه اندازی کافی شاپ نیز باید قبل از راه اندازی به بسیاری از مسائل توجه کرد تا بهترین ها را انتخاب کرد. میشود راهنمای خرید تجهیزات کافی شاپ را خواند و یا از یک شخص ماهر برای انتخاب محل مناسب کمک گرفت. به هر طریق ممکن اطلاعاتتان را بالا ببرید تا در آینده مشکلات بزرگ پیش نیاید.

آموزش های لازم برای باریستا شدن بنا به طرح شما برای راه اندازی کافی شاپ زمان خاصی را خواهد برد. داشتن مهارت انجام کار قبل از شروع هر کاری ضروری است. اگر خودتان مهارت ندارید لازم است یک باریستای ماهر استخدام کنید!

برآورد هزینه های راه اندازی کافی شاپ

بهتر است قبل از هر گونه اقدامی ابتدا هزینه های راه اندازی کافی شاپ را برآورد کنید. در ادامه چند مورد هزینه بر را بررسی خواهیم کرد.

بازاریابی کافی شاپ

بازاریابی کافی شاپ

طراحی منو کافی شاپ
اگر بدانید چه محصولاتی در لیست خدماتتان خواهند بود برای انتخاب منطقه و محل کافی شاپ هوشیارانه تر اقدام خواهید کرد. سعی کنید منوی خودتان را مشخص کنید همچنین قیمت گذاری را با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی مشتریان هدف انجام دهید.

خرید یا اجاره محل
ــ بازدید دقیق از محل و انتخاب محل مناسب با توجه به محدوده صنفی و ترافیکی
ــ مکان حدود ۳۰ متر به بالا برای راه اندازی مناسب خواهد بود
ــ قطعا اگر مکان مورد نظر اجاره باشد یک فاکتور مهم به نام هزینه رهن مکان مورد نظر نیز به آن افزوده خواهد شد.
ــ هزینه اخذ مجوز، تعیین هزینه های ثابت و متغیر ماهیانه واحد صنفی

خرید تجهیزات کافی شاپ
ــ انتخاب تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری
ــ شما می توانید کافه خود را از بیست میلیون تا صد میلیون تجهیز نمایید که این امر بستگی به منو و کیفیت مد نظر شما خواهد داشت.
ــ پلن آشپزخانه و تهیه دستگاه های مورد نیاز

دکوراسیون
ــ ساخت و ساز اصولی و فنی که مورد تایید ارگان های مرتبط با مجوز باشد
ــ طراحی و اجرای دكوراسیون داخلی را طبق بودجه خود انجام دهید
ــ نورپردازی و تجهیزات روشنایی

طراحی و اجرا که به تایید ایزو برسد
ــ تهیه و تدوین استراتژی جامع خدمات کافی شاپ
ــ استانداردسازی پارامترهای غذایی مجموعه جهت اخذ گواهینامه ISO ، HACCP

تبلیغات
ــ هزینه تبلیغات، کارت، منو، بروشور، سربرگ، جلدمنو و وبسایت اینترنتی
ــ طراحی لوگو و نشانه های کافی شاپ، آرم تجاری و ثبت
ــ طراحی و برنامه ریزی کافی شاپ جهت بهره گیری در برنامه های تبلیغاتی

پس از آنکه بودجه لازم برای راه اندازی کافی شاپ را توسط برآورد هزینه ها در بخش های مختلف مشخص کردید لازم است تا کمی به دلنشین تر کردن کافی شاپ و بازاریابی آن هم دقت کنید.

نکات بازاریابی کافی شاپ قبل و بعد از راه اندازی

هزینه دکوراسیون کافی شاپ

هزینه دکوراسیون کافی شاپ

مکان خوبی انتخاب کنید
در مورد انتخاب مکان بسیار دقت کنید، مکان کافی‌شاپ یکی از مهمترین فاکتورهایی است که ممکن است با یک انتخاب اشتباه به شکست شما منتهی شود، بهترین مکان‌ها برای کافی‌شاپ‌ ‌ها حوالی پارک های شلوغ، خیابان‌های نزدیک دانشگاه‌ها، لابی‌هتل‌ها، سالن‌های مراکز فرهنگی مانند سالن‌های تئاتر و سینما، و مراکز تجاری شلوغ است. پس از انتخاب مکان در انتخاب اسم و لوگو و سایر المان‌های بصری نیز باید دقت کافی را داشته باشید.

فضای کافی شاپ را دلنشین کنید
این کار را می‌توانید با پخش موسیقی شروع کنید، در انتخاب موسیقی ها باید دقت کنید، معمولا موسیقی های بی کلام و ملایم مناسب ترند، اما موسیقی زنده می‌‌تواند یک مزیت رقابتی برای کافی‌شاپ شما محسوب شود، یک پیانیست یا یک گیتاریست حرفه‌ای چیزی‌ است که بسیاری از کافی‌شاپ ‌های ایرانی از داشتن آن کم بهره‌اند.

آنلاین باشید
امروزه شبکه‌های اجتماعی نفوذ زیادی در بین رده سنی 20 الی 40 سال دارند، بنابراین شما هم باید در شبکه‌ای اجتماعی حضور داشته باشید، اینستاگرام، توئیتر و فیس بوک در ایران بیشترین کاربرد را دارند، در همه این شبکه ها حضور فعال داشته‌باشید و یک نفر از کارمندانتان‌ را برای تولید محتوای این شبکه‌ها مسئول کنید.

اینترنت رایگان و پریز برق را فراموش نکنید
اینترنت رایگان و پرسرعت چیزی است که بسیاری از کافی‌شاپ ها به اهمیت آن پی برده اند پس شما هم از ارائه اینترنت رایگان غافل نشوید، اینترنت رایگان ممکن است یکی از علت های اصلی مراجعه افراد به کافی‌شاپ شما باشد.
در طراحی دکوراسیون داخلی به وجود پریز برق در کنار همه میزها دقت کنید.

در ذهن ها ماندگار شوید
یک شاخه گل، یک ماگ، یک کارت پستال، و هر هدیه زیبای دیگری می‌تواند کافی‌شاپ شما را در ذهن مشتریانتان ماندگار کند، حتی گاهی یک جمله زیبا می‌تواند تاثیر دوچندانی داشته باشد. خاطره سازی از تکنیک‌هایی است که به مهارت شما بسیار وابسته است، مخصوصا در مورد خانم ها این مورد بسیار کاربردی است.