شاید آسان ترین روش راه اندازی کافی شاپ نوع سیار آن باشد. کافی شاپ سیار علاوه بر آنکه هزینه کمتری میطلبد دردسر های کمتری نیز دارد. دریافت مجوزهای مختلف و دکوراسیون … هر کدام به نحوی هزینه بر هستند. اما در کافی شاپ سیار همه چیز در یک ون یا مینی بوس است و شهر و جاده زیر پایتان! در واقع هر جایی محل کسب و کارتان است.

بودجه مورد نیاز کافی شاپ سیار

ــ قیمت هر ون، بسته به سلامت موتور و بدنه آن، چیزی بین 10 تا 25 میلیون تومان است. باید گفت که اصول و فلسفه واقعی کافه سیار روی پاشنه ون های نسبتا بزرگ نظیر انواع فولکس و فورد می چرخد و با خودروهایی نظیر وانت بعید است بتوانید منو چندان گران قیمت و پر سودی را ارائه دهید.

ــ یک ماشین اغذیه فروشی باید ظاهر جالبی داشته باشد تا موجب جذب مشتری شود که بدین منظور، صافکاری و رنگ آمیزی بدنه یک فولکس قدیمی ممکن است گران تمام شود. ارائه قیمت برای این بخش از کار دشوار است اما به طور کلی بعید است بتوانید صافکاری و نقاشی را با رقمی کمتر از 4 میلیون تومان تمام کنید.

راه اندازی کافی شاپ سیار

راه اندازی کافی شاپ سیار

ــ شما به یک سینک و دو منبع آب (یکی برای آب تمیز و دیگری برای جمع آوری آب مصرف شده)، نیاز دارید که حدود 5 میلیون تومان، قیمت دارند.

ــ هر فر، گرمخانه و گاز نیز حدود 3 میلیون تومان تمام می شود. همچنین شما به یک یخچال برای نگهداری مواد اولیه نیاز دارید که آن هم هزینه ای میلیونی را به شما تحمیل خواهد کرد که از نمونه های دست دوم قدیمی تا مدل های نو بین 1.5 تا 6 میلیون تومان متغییر است.

ــ برای راه اندازی تمام این دستگاه ها، وجود یک موتور برق هم در ون شما ضروری است. هرچند کافه های سیار، میتوانند با کمی روابط اجتماعی بالا، از خانه های اطراف که در مقابل آن ها مستقر می شوند، برق بگیرند اما اگر تجهیزات زیاد باشد، احتمال اینکه فردی چنین لطفی در حق بیزینس نو پای شما بکند، کم به نظر می رسد.

ــ بعد از تجهیز ماشین، نوبت به اخذ مجوز های لازم برای راه اندازی این بیزینس سیار می رسد. کافه ها زیر مجموعه صنف قنادان و رستوران های سیار زیر مجموعه صنف فست فود ها محسوب می شوند که باید از این اتحادیه ها، مجوز لازم را بگیرند. همچنین مجوز بهداشت از اصلی ترین مجوزهاست که باید گرفته شود.

بدیتن ترتیب با تهیه موارد ذکرشده میتوانید کافه سیار خود را راه اندازی کنید. سعی کنید در صورت استفاده از وسایل کارکرده از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.