غذایی که قصد آموزش آن را داریم، وعی برگر خوشمزه است که درون آن به وسیله ی سالاد سیب زمینی پر می شود. این غذا غذایی متفاوت و جدید و البته خوشمزه است که حتما میبایست برای یکبار هم که شده آن را در خانه درست کنید.

 

برگر سالاد سیب زمینی

مواد لازم

۲۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
۱/۴ پیاز، خرد شده
نصف یک عدد تخم مرغ
نصف قاشق چایخوری نمک
۱/۳ قاشق چایخوری جوزهندی
نصف پیمانه پودر سوخاری
۱۲۰ گرم سالاد سیب زمینی*
۱/۴ کلم بروکلی
نصف یک عدد فلفل دلمه ای قرمز
نصف یک عدد فلفل دلمه ای زرد
سس قهوه ای*
۲ برش پنیر

طرز تهیه

برای زیباتر شدن غذایتان پیشنهاد می کنیم از قالب ستاره ای استفاده کنید و فلفل های دلمه ای را قالب بزنید. حال کاسه ای بزرگ آورده و گوشت چرخ کرده، پیاز، تخم مرغ، نمک، جوزهندی و پودر سوخاری را درون آن ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید.
۱۰۰ گرم از مخلوط گوشت چرخ کرده را درون کیسه پلاستیکی بگذارید. در میانه ی آن مقداری سالاد سیب زمینی قرار دهید. یک سیخ چوبی در وسط مواد بگذارید. در آخر، کیسه پلاستیکی را جمع کنید تا گوشت رول شود.
سپس کیسه پلاستیکی را از دور موادتان در بیاورید و آنها را درون تابه ای بزرگ بریزیدو سرخ کنید. بعد از آنکه دو طرف برگرتان طلایی شدند،  سس دمی گلیس (قهوه ای) را اضافه کنید. حال فلفل های دلمه ای و بروکلی را نیز درون تابه بریزید و برای مدت 10 دققه روی حرارت ملایم قرار دهید.

و اما طرز تهیه سس قهوه ای (Demi-glace)

۱۲۰ گرم کره
نصف پیمانه سرکه قرمز
۳۰ گرم آرد
۲ پیمانه آب گوشت یا سبزیجات

طرز تهیه

ابتدا کرده را درون تابه بریزید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید تا آب شو . سپس آد را به تدریج و کم کمک به آن بیفزاییید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند. سپس آب گوشت را بیفزایی و هم بزنید. بعد نوبت به سرکه می رسد، آن را اضافه کرده و مرتب هم بزنید. حرارت را کم کنید تا سس ر حالت نیم جوش قل بزند و غلیظ شود. وقتی سس کاملا غلیظ شد، یعنی به حد مناسب رسیده و آماده استفاده است.

سالاد سیب زمینی

مواد لازم

۵ عدد سیب زمینی
۳ عدد تخم مرغ
نصف پیمانه کرفس خرد شده
نصف پیمانه پیاز خرد شده
نصف پیمانه خیارشور خرد شده
۱/۴ پیمانه مایونز
۱/۴  قاشق چایخوری پودر سیر-نمک
۱/۴  قاشق چایخوری فلفل سیاه
۱ قاشق غذاخوری سس خردل

طرز تهیه

ابتدا سیب زمینی ها را آب پز کنید تا پخته شوند. آنها را پوست بگیرید و له کنید. سپس تخم مرغ ها را نیز بپزید و پوست آنها را بگیرید.
کاسه ای بزرگ آورده و همه ی مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آنها را درون یخچال قرار دهید تا خنک شوند. سالاد سیب زمینی شما آماده است.