دسر عضو جدا نشدنی رستوران ها است. اگر در محیطی که از دکوراسیون مدرن و زیبا رستوران بهره برده باشد، قرار بگیرید و منویی پیش رویتان قرار داده شود، حتما در گوشه ای از لیست منو، با لیستی از انواع دسرها رو به رو می شوید که حسابی وسوسه تان می کند.
اما واقعیت این است که برخی از ما، محیط خانه را به دکوراسیون مدرن و زیبا رستوران ترجیح می دهیم و دوست داریم همان غذاهای خوشمزه را در محیط پر از آرامش و صمیمی خود در خانه میل کنیم.
به همین منظور قصد داریم به عنوان یکی از دسر هایی که می توانید دست به کار شوید و خودتان در خانه درست کنید، پاناکافی کارامل را به شما آموزش دهیم.

پاناکافی کارامل

پاناکافی کارامل

پاناکافی کارامل

پاناکافی کارامل در واقع نوعی نوشیدنی است که می تواند به عنوان دسر سرو شود. پاناکافی کارامل از پاناکوتا، قهوه، شکلات سفید، سس کارامل و شیر درست می‌شود و به دلیل آنکه درون آن از قهوه استفاده می شود، بسیار مفید است، چرا که قهوه حاوی منیزیم و پتاسیم است و در سوزاندن چربی در بدن تاثیر مثبتی دارد.
حال برای آنکه پاناکافی کارامل را درست کنید، به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای پاناکافی کارامل :

پاناکوتا ۲۰۰ گرم
شیر ۲۰۰ میلی لیتر
فندق بوداده خردشده ۲۰ گرم
شکلات سفید رنده شده ۱۰۰ گرم
قهوه دم کشیده ۱۵۰ میلی لیتر
سس کارامل ۲ قاشق سوپخوری
میلک فوم به مقدار لازم
دارچین پودرشده یک دوم قاشق چایخوری

روش تهیه پاناکافی کارامل :

در ابتدا ظرفی آورده و شیر و پاناکو را درون آن بریزید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید. بعد فندوق و شکلات سفید را به آن بیفزایید و مخلوط کنید.
ظرفی دیگر آورده و قهوه و سس کارامل را درون آن ریخته و خوب با هم مخلوط کنید. مقداری از مخلوط پاناکوتا را که درست کردید را در کف لیوانی که مد نظر دارید، بریزید. بعد مخلوط قهوه را روی آن بریزید و مقداری میلک فوم روی آن بریزید. سپس پاناکوفی کارامل را با دارچین تزئین کنید و به شکل گرم سرو کنید.