مبحث تغذیه سالم از نظر پزشکان بسیار با اهمیت است. تغذیه تنها مربوط به مواد غذایی به کار رفته در پخت غذا نمی شود بلکه ظروفی که از آنها برای طبخ غذا استفاده می شوند نیز بسیار با اهمیتند تا جایی که متخصصان می گویند ریشه بسیاری از بیماری ها و کم رسایی های بدن در همین ظروف پخت غذا است.

ظروف آلومینیومی از جمله موارد پر کاربرد در صنعت غذا هستند حال آنکه پزشکان می گویند؛ ظروف آلومینیومی احتمال ابتلا به راشیتیسم، پوکی استخوان، اختلال در راه رفتن، آلزایمر را افزایش می دهند!

از آنجایی که بازار شایعات در ایران داغ است هر از چند گاهی با رواج شایعات مردم به سمت استفاده از ظروف خاصی سوق می یابند. باور های غلطی که در اذهان شکل گرفته خود دلیلی برای استفاده از ظروف خاص برای پخت غذا می شود. بعنوان نممونه مدتی استفاده از ظروف مسی به دلیل شایعه مفید بودن این فلز برای بدن، رونق داشت و بازار حسابی پر شده بود از این ظروف. متخصصان می گویند مس نه تنها مفید نیست بلکه روکش سفید داخل آن لبه مرور از بین رفته و وارد غذا می شود که خود اثرات بدی برای بدن دارد …

آنچه که در بازار ایران به عنوان ظروف رویی به فروش می رسد در واقع ترکیبی از آلومینیوم و روی است. درصد آلومینیوم فشرده در این ظروف بسیار بالاست و متخصصان آلومینیوم را اصلا برای پخت غذا جایز نمی دانند.

همانطور که می دانید آلومینیوم رسانای گرمای بسیار قوی است و در عین حال بسیار هم سبک است. در بعضی مقالات علمی آمده است، که ورود مقدار زیادی از آلومینیوم به بدن (مسمومیت ناشی از آلومینیوم) احتمالا باعث ظهور بیماری هایی مانند یبوست، اختلالات گوارشی، کم خونی شدید، غش، اختلال عملکرد استئوبلاست ها و به دنبال آن اختلال در فرآیند بازسازی و ترمیم استخوان ها و بروز بیماری هایی مانند راشیتیسم، استئومالاسی و پوکی استخوان، اختلال در راه رفتن، آلزایمر و حتی کمامی شود.

حتی در برخی مقالات امده است که جوشاندن آب در ظروف آلومینیومی می تواند باعث بروز مشکلاتی چون زخم معده، کولیت، خشکی دهان، و تغییر رنگ زبان شود.

بدین ترتیب سعی کنید که از ظروفی برای پخت غذا استفاده کنید که مورد تایید پزشکان هستند.