با وجود نظارت های پیوسته و هشدارهای متعدد، هنوز هستند رستورانهایی که با عرضه ی مواد غذایی فاسد سلامت افراد را به خطر می اندازند.
علی اکبرمختاری روز چهارشنبه درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود:از مجموع این واحد های سیار 2 واحد درمیدان کرج ، یک واحد در عظیمیه و یک واحد دیگرنیز در 45 کاج کرج جمع آوری شده است .
وی اضافه کرد: همچنین دراجرای این طرح 4 نفر بازداشت و مقادیر قابل توجهی جگر غیر بهداشتی معدوم شد.
مختاری خاطرنشان کرد: همچنین یک رستوران نیز به دلیل غیربهداشتی بودن واحد صنفی پلمب و حدود 100 کیلوگرم گوشت فاسد و تاریخ مصرف گذشته کشف شد.
وی یادآورشد: دادستانی عمومی وانقلاب کرج ، مسئولیت جمع آوری جگر فروشی های سیار را درهر منطقه مربوط به کلانتری ها ابلاغ کرد.
وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده با پلیس امنیت عمومی و نظارت براماکن نیروی انتظامی ، اتاق اصناف ، بهداشت محیط ، دامپزشکی استان البرز و شهرداری کرج طرح پاکسازی واحدهای جگر فروشی سیار بدون هیچ اغماضی اجرا شود.
مختاری خاطرنشان کرد: در این طرح به دلیل عرضه کالای غیر بهداشتی ،عدم رعایت ضوابط انتظامی،نداشتن مجوز فعالیت با واحدهای موصوف برخورد می شود .
وی یادآورشد که متاسفانه برخی جگرفروشی های سیار شب ها با پهن کردن بساط درحاشیه معابر اقدام به عرضه جگر و مشتقات دیگر می کنند که سبب به خطر افتادن سلامتی مردم خواهدشد.
مختاری ازمردم خواست برای استفاده از محصولات پروتئینی به مراکزمجاز عرضه این محصولات مراجعه کنند.
وی افزود: سلامتی مردم از اولویت های مورد نظر این اداره کل بوده و با همکاری سازمان های ذیربط اجازه فعالیت آن ها به هیچ وجه داده نخواهد شد.
وی تاکید کرد: طرح جمع آوری جگرفروشی ها سیار درسطح شهرتا حصول اهداف پیش بینی شده که پاکسازی کامل است ادامه خواهد داشت .