امشب که شب چهارشنبه سوری است، به رسم گذشته، بسیاری از افراد دور هم جمع می شوند  به جای پرداختن به کارهای خطرناک، آتش های کوچکی برپا می کنند، این مراسم را همانند اجدادشان به زیبایی برگزار می کنند، پایکوبی می کنند، خوراکی می خورند و یک شادی بزرگ را قبل از نو شدن سال تجربه می کنند.
اگر شما نیز برای امشب برنامه ای ترتیب داده اید، میتوانید یک پلوی اصیل ایرنی که اغلب خانواده ها در شب عید و شب چهار شنبه سوری درست می کنند، آماده کنید و از مهمانان خود پذیرایی کنید.

رشته پلو با مرغ

رشته پلو با مرغ

رشته پلو با مرغ

مواد لازم

رشته ی پلویی      ۲۵۰ گرم
برنج      2 لیوان
سینه مرغ       1 عدد
پیاز متوسط      ۲ عدد
کشمش     نصف لیوان
هویج     یک عدد
خلال بادام و پسته     به مقدار لازم
سیب زمینی متوسط     یک عدد
روغن و زعفران     به میزان لازم
نمک، فلفل و زردچوبه و دارچین     به میزان لازم

طرز تهیه رشته پلو :

در ابتدا برنج را بشویید و برای مدت چند ساعت در آب و نمک قرار دهید تا خیس بخورد. در این حین، پیازها را شسته و آنها را خلالی کنید. سپس تابه ای آورده و آنها را درون تابه ریخته و تفت دهید تا طلایی شود.

سپس سینه مرغ را به همراه کمی پیاز سیر فلفل دلمه و زردچوبه و ادویه مخصوص مرغ و ماهی و دو لیوان آب بپزید. بعد از آنکه سینه یمرغ پخته شد، آنها را ریش ریش کنید و با مقداری زعفران درون تابه تفت دهید و کنار بگذارید.
هویج را درشت رنده کنید و در تابه با کمی روغن و زعفران و دارچین تفت بدهید تا از خامی در بیاید و کنار بگذارید.

کشمش ها را دروغ تابه ای ریخته و آن را با مقداری روغن تفت دهید و اینها را نیز کنار بگذارید. خلال پسته و بادام را نیز یک ساعت در گلاب خیس کنید و در تابه تفت دهید و کنار بگذارید.
برنج را درون قابلمه پر از آب و در حال جوش بریزید و مقداری هم نمک به آن اضافه کنید.

چهار، پنج دقیقه مانده که برنج را آبکش کنید، رشته ی پلویی را سه نیم کرده و به برنج اضافه کنید. اجازه دهید دو دقیقه بجوشد تا رشته نیز نرم شود.

سپس برنج را آبکش کنید، برای ته دیگ می توانید از سیب زمینی استفاده کنید. سیب زمینی ها را کف قابلمه بچینید، برنج را درون قابلمه بریزید، مقداری دارچین و زعفران دم کرده روی آن بریزید و دم کنید.
بعد از آنکه برنج دم کشید، آن را با موادی که از قبل آماده کردید، یعنی با کشمش پیاز داغ خلالی و مرغ و هویج و خلال بادام و پسته تزئین و سرو نمایید.