آموزش آشپزی ساده پلو استانبولی برای کسانی که شاغل هستند یا فرصت درست کردن یک غذای پردردسر را ندارند، انتخاب خوبی خواهد بود. این غذا در زمان کمی آماده می شود و مزه ای لذیذ و باب میل اغلب ذائقه ها دارد.

مواد لازم برای تهیه پلو استانبولی

برنج  1000 گرم
گوجه فرنگی  3000 گرم
گوشت مغز ران گوساله  750 گرم
پیاز داغ عسلی  4 قاشق سوپخوری
روغن  150 گرم
رب گوجه فرنگی  1 قاشق سوپخوری
فلفل  قدری
نمک  قدری

تهیه

در ابتدا برنج را تمیز کرده با آب نیم گرم چندین بار می شوییم. سپس گوجه فرنگی را آب گرفته(یا با مخلوط من ریز می کنیم) و با دو سه لیوان آب مخلوط می کنیم و روی برنج می ریزیم. کمی نمک و روغن نیز داخل آب برنج میریزیم. میگذاریم برنج در آب یکساعت بماند تا کمی خیس بخورد. در این حین، گوشت را قیمه ای خرد می کنیم با پیاز سرخ کرده مخلوط می نمائیم و روی شعله ملایم میگذاریم تا زمانی که آب گوشت کشیده شود. سپس دو یا سه لیوان آب در گوشت میریزیم و میگذاریم گوشت کاملا بپزد. در ده دقیقه آخر پخت گوشت، رب گوجه فرنگی و کمی نمک را به گوشت اضافه میکنیم میگذاریم ، شعله را زیاد کرده تا آب گوشت تبخیر شود.
بعد از آماده شدن برنج، مواد را که به صورت قیمه در آمده، لابلای آن می ریزیم(لایه لایه). در نهایت یک ساعت دیگر قابلمه را روی شعله می گذاریم تا غذا جا بیافتد. پلو استانبولی را می توان با سالاد فصل یا ترشی سرو نمود.

نکته: برخی این غذا را همراه با سیب زمینی های نگینی شده نیز درست می کنند. سیب زمینی لای برنج، با بخار، می پزد. همچنین به جای گوشت گوساله می توان از فیله مرغ نیز استفاده کرد.

 

پلو استانبولی

پلو استانبولی