چنانچه علاقه مند به تهیه ی پنکیک هستید، به شما پیشنهاد می کنیم این پنکیک که با بستنی تهیه می شود را درست کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا طرز تهیه ی این عصرانه ی خوشمزه را یاد بگیرید.

مواد لازم (۴ تا ۶ نفر)

کمپوت بلوبری:

۴۵۰ گرم بلوبری
نصف پیمانه شکر
۱ عدد لیموترش
نصف قاشق چایخوری نمک درشت

خامه فرم گرفته:

۱ پیمانه خامه غلیظ
۱ قاشق غذاخوری پودر قند

پنکیک:

۳ پیمانه آرد کامل
۱/۳ پیمانه شکر دانه درشت
۱ قاشق چایخوری نمک درشت
۱٫۵ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
۱ قاشق چایخوری پودر دارچین
۲ عدد تخم مرغ درشت
۲ پیمانه آبدوغ
۱ پیمانه شیر کامل
اسپری روغن

تاپینگ:

۲/۳ پیمانه شیره افرا
۳ قاشق غذاخوری کره
۳ پیمانه بستنی وانیلی

طرز تهیه
برای آنکه کمپوت بلوبری را درست کنید ،قابلمه ای متوسط آورده و همه ی مواد مخصوص را درون آن بریزید. سپس قابله را روی حرارت متوسط قرار دهید و شعله را کم کنید تا مواد در حالت نیم جوش برای مدت 30 دقیقه بجوشند و غلیظ شوند. حال شعله را خاموش کنید و در قابلمه را گذاشته تا گرم بماند.
برای تهیه خامه فرم گرفته، خامه غلیظ را درون کاسه بریزید و با هم زن دستی هم بزنید. پودر قند را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید.
برای آنکه پنکیک را تهیه کنید، کاسه ای آورده و همه ی مواد را درون آن ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید. حال درون تابه ای چدنی، کره را ذوب کنید.
قالبتان را با کرده چرب کنید و موادپنکیک را درون آن بریزید پس از آنکه طلایی و سرخ شد آن را بر گردانید و برای مدت 15 دقیقه دیگر بپزید تا مغز پخت شود.
با بقیه موادهم همین کار را کنید و آنها را درون توری فلزی قرار دهید تا خنک شوند.
در این فاصله، شیره افرا و کره را درون مایکروفر گرم کنید.
پس از آنکه پنکیک ها آماده شد، در مرکز همه ی آنها یک سوراخ ایجاد کنید و روی انها مخلوط کره و شیره افرا را بریزید و برای مدت 1 ساعت درون یخچال قرار دهید.
حال برای تهیه ی پنکیک مورد نظر، یک پنکیک را درون ظرف مورد نظرتان قرار دهید و 1و نیم پیمانه بستنی روی آن بگذارید. سپس پنکیک دوم را قرار داده و ۱٫۵ پیمانه دیگر بستنی بگذارید. در آخر، پنکیک سوم را بگذارید. برای بهتر شدن پنیکیک، روی آن کمپوت بلوبری بریزید و همراه خامه فرم گرفته سرو کنید.