حتما تا به حال توجه کرده اید که ماکارونی در شمار غذاهای محبوب کودکان قرار داشته و شاید اگر چند روز پشت سر هم نیز برای کودکتان ماکارونی درست کنید، وی با اشتها به خوردن این غذا مشغول شود.

اما برای این که دیگر اعضای خانواده نیز از خوردن وعده های ماکارونی پی در پی بیزار نشوند، می توانید با ایده های جدید پخت ماکارونی خانواده ی خود را سورپرایز نمایید.

در این مطلب قصد داریم به پخت پیتزای ماکارونی پرداخته و یک نوع جذاب و هیجان انگیز از این غذای خوشمزه را تدارک ببینیم.

پیتزا ماکارونی

پیتزا ماکارونی

مواد لازم برای پخت پیتزای ماکارونی

یک بسته ماکارونی
پنیر پیتزا رنده شده
گوشت چرخ کرده 300 گرم
فلفل دلمه ای سبز یا رنگی یک عدد بزرگ
پیاز یک عدد متوسط
رب گوجه فرنگی سه قاشق غذاخوری
قارچ 5 عدد متوسط
نمک و فلفل و آویشن به میزان کافی

مراحل پخت پیتزای ماکارونی

در یک قابلمه آب ریخته و پس از این که به جوش آمد مقداری نمک در آن می ریزیم و رشت های ماکارونی را اضافه می کنیم.

پس از این که برای 2 یا 3 دقیقه ماکارونی ها در آب جوشیده و قل زد، آن را آبکش کرده و زیر آب سرد رشته ها را از هم باز می کنیم که حالت چسبندگی پیدا نکنند.

حالا در یک ماهی تابه گوشت چرخ کرده را به همراه فلفل دلمه ای های خرد شده، قارچ خرد شده و پیاز رنده شده ریخته و با مقداری روغن تفت می دهیم. در این مرحله کمی نمک و فلفل زده و رب را نیز اضافه می کنیم.

پس از این که سس ماکارونی به این ترتیب آماده شد و به غلظت خوبی رسید، یک ظرف مناسب فر برداشته و یک لایه از ماکارونی را داخل آن می ریزیم. سپس یک لایه سس ماکارونی ریخته و روی آن را با پنیر پیتزای رنده شده می پوشانیم. باز دوباره یک لایه دیگر ماکارونی ریخته و روی آن را با سس می پوشانیم و باز پنیر پیتزای رنده شده را می ریزیم.

همین طور ادامه می دهیم تا ظرف پر شود. دقت داشته باشید که آخرین لایه را باید پنیر پیتزا ریخته و سپس ظرف را در فر قرار می دهیم تا لایه ی های پنیر پیتزا آب شده و به خوبی برشته شوند.