آموزش آشپزی امروزمان، یک غذای اصیل ترکیه ایست. پیده کیمالی (pide kiymali) جز لذیذترین غذاهای کشور ترکیه بحساب می آید که در تمامی رستوران های لوکسش سرو می شود. این غذا ساده است اما فوت و فن های خاص خود را دارد. با ما همراه باشید تا یک غذای خوشمزه آماده کرده و پس از گذشت کمی زمان، پشت صندلی اپن آشپزخانه شسته و آن را با اعضای خانواده نوش جان کنید.
مواد لازم برای خمیر پیده
آرد الک شده  5 فنجان
مخمر فوری  10 گرم
نمک و شکر هر کدام 5 گرم
تخم مرغ  3 عدد ( یکی از زرده ها برای رومال )
کره ذوب شده سرد  4 ق غ
شیر  2 ق غ
برای تهیه خمیر پیده، ابتدا آرد ، مخمر ، نمک و شکر را با هم مخلوط نمایید . زرده یکی از تخم مرغ ها را کنار بگذارید و بقیه آنها را  کامل هم زده وسپس کره و شیر را هم با آن اضافه کنید. مخلوط تخم مرغ را به مخلوط آرد اضافه کنید. حدود 10 دقیقه آن را ورز دهید تا خمیری نرم و ایجاد شود.
خمیر را جمع کرده و دورش را با روغن زیتون چرب کنید و در یک کاسه گذاشته و رویش را بپوشانید. در محلی گرم حدود 1 ساعت یا بیشتر بگذارید استراحت کند.  حجم آن دو برابر خواهد شد.
مواد لازم برای تهیه مواد میانی
روغن زیتون   2 ق غ
پیاز خرد شده  1 عدد
گوشت چرخ کرده گوسفند  300 گرم
سیر خرد شده  3 حبه
فلفل قرمز خرد شده  1 عدد
فلفل چیلی خرد شده  1 عدد
بادمجان خرد شده   1 عدد کوچک
گوجه فرنگی خرد شده  1 عدد
نمک و فلفل
زیره سبز  1 ق چ
جعفری خرد شده  نصف فنجان
گشنیز خرد شده  نصف فنجان
پنیر فتا خرد شده  150 گرم
روغن زیتون را درون تابه ریخته و پیاز را در آن تفت دهید. گوشت ، سیر ، فلفل قرمز را اضافه کرده و بگذارید گوشت بپزد . سپس چیلی ، بادمجان و گوجه را نیز اضافه نمایید . نمک و فلفل و زیره را به توجه به ذائقه تان اضافه کنید . بگذارید آب گوجه تقریبا کشیده شود . سبزی ها را اضافه کرده و شعله را خاموش کنید .
فرتان را با دمای 220 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. اکنون مرحله حساس درست کردن پیده کیمالی رسیده است. خمیر را به 6 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر بخش را روی سطح آرد پاشی شده به شکل دایره بهبا وردنه باز کنید . مواد میانی را نیز به 6 قسمت مساوی کنید . یک لایه پنیر فتا وسط خمیر ها گذاشته و رویش را با مواد گووشتی پر کنید و کمی فشرده دهید. دور خمیر را باید کمی به سمت داخل، به صورت لبه روی گوشیت، رول کنید. دور این لبه را با یک دانه زرده تخم مرغ باقی مانده رومال کنید. زمان پخت بین 15 تا 20 دقیقه است.

آموزش آشپزی پیده کیمالی

آموزش آشپزی پیده کیمالی