اگر بخواهیم یکی از غذاهایی که سریع آماده ی شوند را نام ببریم، باید به پیراشکی اشاره کنیم.

پیراشکی ها در انواع مختلفی تهیه می شوند. پیراشکی امروز ما از گوشت گوساله تهیه می شود و با سس قارچ، طعمی بسیار خوشمزه خواهد داشت. عطر سیر هم بر مطبوع بودن آن می افزاید.

 

آموزش پیراشکی بیف

مواد لازم برای تهیه ی پیراشکی

برای مخلوط قارچ

۲۳۰ گرم قارچ
۱ حبه سیر
نصف قاشق چایخوری نمک
نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه
آویشن

برای پیراشکی بیف

۲ عدد گوشت گوساله ۱۷۰ گرمی
۲ قاشق غذاخوری روغن
سس خردل
۱۱۵ گرم ژامبون
۱ ورقه خمیر شیرینی آماده
۱ عدد تخم مرغ+ ۱ قاشق غذاخوری آب

 

پیراشکی با گوشت گوساله

پیراشکی با گوشت گوساله

طرز تهیه

در ابتدا، قارچ ها، سیر، نمک، فلفل سیاه و آویشن را دورن غذا ساز ریخته و آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید تا این مواد حسابی ریز و یکدست شوند.
ماهیتابه ای چدنی آورده، مواد را درون آن ریخته و مواد را به مدت 7 الی 10 دقیقه  تفت دهید، حین تفت دادن حجم این مواد کم می شود و حالت خمیری پیدا می کند. این کار سبب می شود آب قارچ گرفته شود تا پیراشکی آب نیندازد.
حال فر را در دمای 200 درجه ی سانتی گراد قرار دهید.  پشت و روی تکه های بیف را با نمک و فلفل مزه دار نمایید.
ماهیتابه ای متوسط آورده، 2 قاشق غذاخوری روغن درون آن ریخته، آن را روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود. سپس گوشت های گوساله را درون تابه گذاشته و دو طرف آن را سرخ کنید تا طلایی و برشته شوند. سپس از تابه خارج نمایید. حال  روی سطح گوشت ها سس خردل بمالید.
لایه ای خمیر پف کردنی را روی سینی گذاشته، یک ورق ژامبون را در مرکز این خمیر قرار داده، لایه ی بعد، ۱ قاشق غذاخوری از سس قارچ را بریزید و با پشت قاشق صاف کنید. یکی از گوشت ها را روی آن ها بگذارید. روی گوشت یک لایه دیگر از سس قارچ و سیر بمالید. با یک ورقه ژامبون سطح آن ها را پوشش دهید.
خمیر خود را روی گوشت برگردانید، با دست خود کمی فشار دهید تا حدی که لایه های خمیر به هم بچسبند. حالا به کمک دستتان آن را کمی به شکل توپ در آورید. حال خمیرها را درون سینی فر قرار دهید.
یک عدد تخم مرغ را در یک پیاله هم زده و ۱ قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. سپس با قلم مو، از این مخلوط (اِگ واش) روی سطح خمیر بمالید. 20 دقیقه زمان کافیست تا این پیراشکی ها آماده شوند.

پیشنهاد می شود 10 دقیقه بعد از آماده شدن، صبر کنید تا پیراشکی ها خنک شود و سپسآنها را سرو کنید.
ویدئوی آموزش تصویری این پیراشکی را می توانید در لینک زیر ببینید:
 

طرز تهیه پیراشکی با بیف [تماشا کنید]