اگر قصد دارید تا مهمانی بر پا کنید  قصد دارید تا میز غذا خوری را به بهترین شکل رونق ببخشید، چاره ی کار علاوه بر تزئین میز، سرو یک غذای فوق العاده و متفاوت است. ویکی فودز برای شما یک پیشنهاد ویژه دارد. ماهی را به شکل متفاوتی تهیه کنید.

پیکلت ماهی

مواد لازم برای 4 نفر

این مواد برای 4 نفر است که شما میتوانید این مواد را نسبت به تعداد مهمان های خود افزایش دهید.

2 /1 پیمانه آرد
2  /1 پیمانه شیر
1 عدد زرده تخم‌مرغ
1 ق س شوید تازه خرد شده
80 گرم ماهی خرد شده
2  /1 پیمانه پنیر ماسکارپونه
2 ق چ سس خردل
1 ق چ پودر سیر
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن مایع

پیکلت ماهی

پیکلت ماهی

طرز تهیه:

در ابتدا تکه های ماهی را به نمک، فلفل و پودر سیر آغشته کنید. سپس تابه ای آورده و مقداری روغن درون آن ریخته و روی حرارت قرار دهید. سپس ماهی ها را درون روغن سرخ کنید و در ظرفی مناسب ریخته و کنار بگذارید.
کاسه ای آورده، شیر، زرده تخم‌مرغ و شوید را درون آن ریخته و با یکدیگر خوب مخلوط کنید. سپس آرد را الک کرده و به آرامی به مواد اضافه کنید تا حاصل مخلوطی لطیف شود.
مجددا تابه ای آورده و مقداری روغن درون آن یخته و روی حرارت قرار دهید. این با از این خمیر لطیف با قاشق به هر شکل که دوست دارید برداشته و درون تابه بریزید. کمی صبر کنید تا روی آن حباب هایی درست شود. بعد از آنکه یک طرف این خمیر ها سرخ شد، آنها را برگردانید تا طرف دیگرشان هم سرخ شود. سپس آنها ر از تابه جدا کرده و در ظرفی ریخته تا خنک شوند.
کاسه ای آورده و پنیر و سس خردل را با یکدیگر مخلوط کنید. خمیر های سرخ شده را در ظرف پذیرایی خود قرار داده، روی آن با قیف مخلوط پنیر و سس ریخته و روی آنها را تزئین کنید. سپس هر تکه از ماهی را روی این پیکلت ها قرار داده و سرو کنید. نوش جان!