در آخرین دستاوردهای پزشکی به این نتیجه رسیده اند که چای دارای آنتی اکسیدان های طبیعی است که می تواند ابتلا به گلوکوم چشمی را کاهش دهد.

چای ابتلا به گلوکوم را کاهش می دهد

چای ابتلا به گلوکوم را کاهش می دهد

حداقل یک لیوان چای در طول روز بنوشید

 
به همین دلیل نوشیدن یکبار چای در طول روز توصیه می شود تا به میزان 74 درصد ابتلا به این بیماری کاهش یابد.
دانشمندان دانشگاه کالفرنیا در همین رابطه می‌گویند که گلوکوم یکی از دلایل نابینایی است که به دلیل افزایش فشار مایع چشم و آسیب رسیدن به عصب بینایی بروز پیدا می‌کند که مصرف چای به خاطر وجود آنتی  اکسیدان‌ها و مواد ضد التهابی طبیعی ممکن است چشم را در برابر بیماری گلوکوم محافظت کند.
بنا بر گفته ی کاترین لینکز، متخصص تغذیه، در این باره میگوید: چای یک نوشیدنی سالم است ودارای پنی فنون‌های اکسیدان، کاچین‌ها و فلاونوئید‌ها است که احتمال دارد از خراب شدن دندان‌ها جلوگیری کند.
بر اساس تحقیقات صورت گرفته، نشان داده شده است که در انگلیس 600 هزار نفر به عارضه گلوکوم چشمی مبتلا هستند که مصرف چای می‌تواند از بروز عارضه‌های چشمی و آسیب رسیدن به عصب بینایی جلوگیری کند.

گلوکوم

گلوکوم

اما گلوکوم چیست؟

 
گلوکوم در واقع همان آب سیاه، یکی از بیماری های چشمی است که در مردان بیشتر از زنان شایع است و دومین علت شایع نا بینایی در جهان است.
در این بیماری چشمی، فشار مایع داخل چشم زیاد تر از حد معمول می شود و به دلیل اشکال در خروج این مایع از منافذ بسیار کوچکی در پیرامون عنبیه (قسمت رنگی چشم) است. این فشار زیاد، موجب تحلیل عصب بینایی و کاهش بینایی در مبتلایان می شود.