با اینکه گفته می شود که فست فودها برای بدن مضر هستند اما هنوز هم راه اندازی فست فود یکی از ایده های پر طرفدار است چرا که مصرف فست فودها نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر هم شده است.

غذای ناسالم به غذایی می گویند که هیچگونه مواد غذایی مفیدی ندارد و یا آنکه کالری بسیار بالایی دارد که برای بدن مضر هستند.با این تفسیر شیرینی، چیپس، کوکی، کیک، نوشیدنی های قندی گازدار، همبرگر چرب، هات داگ، سیب زمینی سرخ کرده، بستنی، و بیشتر چیزهایی که در فست فودها سرو می شود برابر است با ناسالم. اما چرا اینهمه طرفدار دارد؟

ارزان هستند

یکی از دلایلی که فست فودها اینهمه پر طرفدارند ارزان بودن آنهاست. با هزینه اندک یک وعده غذای شکم پر کن و خوشمزه طرفداران زیادی دارد. در مقابل غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات تازه معمولا گران قیمت هستند.

فست فود

فست فود

دسترسی ساده دارند

تقریبا به هرجایی که قدم بگذارید حداقل بوفه یا دکه ای پیدا می شود که چنین غذاهایی را می فروشد، پس دسترسی به چنین مواردی ساده است و نیازی به زحمت ندارد. غذاهای نیمه آماده نیز جزو این دسته قرار می گیرد، مقدار زیادی از آنها را می توانید با قیمت کم بخرید و در کابینت ها انبار کنید و سپس هر زمان که خواستید در کوتاه ترین زمان برای خود آماده کنید.

شیرین، تند، چرب و نمکی

معمولا طعم های شیرین و تند و نمکی را همه دوست دارند به خصوص آنکه چرب هم باشد. ماجرا فقط به طعم ختم نمی شود، ترکیب هایی مانند شکر و چربی بافت های غذایی می سازد که مردم دوست دارند. مثلا چربی غذا را صیقلی و خامه ای می کند مانند بستنی. چیپس هایی که کاملا در روغن سرخ می شوند تردی دلپذیری دارند.

به فست فودها عادت کرده ایم

از آنجایی که اینگونه غذاها ارزانند و به سادگی تهیه می شوند و از طرفی خوشمزه هستند حالا به عادتی برای ما تبدیل شده اند که دل کندن از آن چندان ساده نیست.