اگر قبل از راه اندازی رستوران برنامه خودتان برای موفقیت را نداشته باشید بدون شک پس از راه اندازی با مشکل مواجه خواهید شد. داشتن یک طرح جامع که تمام جوانب کار را در بر بگیرد نیازمند ساعت ها وقت و مشورت با افراد وارد است.

محله درست را انتخاب کنید؛‌ اینکه رستورانی لوکس در محله ای نه چندان ثروتمند باز کنید که غذاهای گران قیمتی سرو کند بعید به نظر می رسد که موفقیت چندانی در پی داشته باشد. قبل از همه چیز جامعه هدف و محل مناسب را مشخص کنید.

آگهی و تبلیغات؛ درست است که مشتری ها خود عاملی موثر برای تبلیغات هستند اما نباید به تبلیغ کلامی اکتفا کرد. برخی مواقع علاوه بر شبکه های اجتماعی لازم است تا برای بازاریابی موٍثر هزینه بیشتری در نظر بگیرید. برند شدن اگر به همین سادگی و ارزانی بود که الان شهرتان پر بود از برندهای جور واجور!

نظارت دقیق بر گردش مالی؛ در رستوران داری اگر نظارت دقیقی بر دخل و خرج نباشد به راحتی عمل غم انگیز ورشکسته شدن روی خواهد داد. از آنجایی که این حرفه مستقیم با پول نقد در ارتباط است و معمولا موارد متعددی هم وجود دارند که قیمت ناچیزی دارند اگر بر روی روند مصرف یا احتساب هزینه آنها نظارت صورت نگیرد در دراز مدت زیان آور خواهند بود.

برای نمونه پلاستیک یا خلال دندان که یک دانه از آنها قیمتی ندارد. اگر این موارد احتساب نشوند همین چیزهای کم ارزش در دراز مدت پول کلانی را از جیبتان خارج می کنند.

کارکنان رستوران محلی

کارکنان رستوران محلی

مواد اولیه؛ اگر مواد اولیه نا مرغوب تهیه کنید هر چقدر سرآشپزتان حرفه ای هم باشد باز هم غذا طعم مورد نظر را نخواهد داشت. استفاده از مواد منجمد شده و یا سبزیجات کهنه به راحتی مشتری ها را فراری میدهد.

کارکنان رستوران؛ سرآشپز و گارسون ماهر و خوش برخورد در کنار مدیر فروش منظم و مشتری مدار همان چیزی است که تیم کاریتان را تشکیل می دهد. فرض کنید سر و ریخت گارسون ها بی نظم باشد آیا این موضوع برای مشتری قابل قبول خواهد بود؟

قوانین استاندارد و بهداشت؛ رعایت قوانین بهداشتی در تمام قسمت های رستوران لازم و ضروری است. مهم نیست که چند نفر مشتری دارید شما قوانین خود را در تمام اوقات رعایت کنید. بعنوان مثال مشتری ها حق ندارند در فضای رستوران سیگار بکشند حال می خواهد هر کسی باشد.