رستوران داری فراتر از خرید کاناپه رستورانی شیک یا تجهیزات آشپزخانه مدرن است. داشتن مهارت هایی مانند شناخت مشتری، داشتن استراتژی بازاریابی، هدف گذاری مهمترین بخش کار رستوران داری هستند.

مکان: اولین نکته مهم برای راه اندازی رستوران این است که مکان های ترجیحا پر رفت و آمد را برای رستوران خود انتخاب کنید البته که راحتی کار و محیط اطراف را هم باید در نظر داشته باشید.

محیط رستوران: شما تصمیم گیری می کنید که قرار است مشتریان هدف شما بیشتر چه کسانی باشند. اگر می خواهید به خانواده های میان درآمد خدمات ارائه دهید خود بخود محیط رستوران شما هم تغییر می کند. و اگر می خواهید بستر رستوران تان ویژه زوج های جوان و در واقع رمانتیک باشد، باز هم باید محیط و دکوراسیون رستوران خود را متناسب با آن ها تغییر دهید.

کاناپه رستورانی

کاناپه رستورانی

جذب کارمند: تجارت غذا تقریبا در مشتریان و کارمندان رستوران شما خلاصه می شود. اگر کارمندتان در ارائه خدمات خوب عمل نکنند، آن گاه مشتریان تان برای صرف غذا در روزی دیگر، به رستوران شما بازنخواهند گشت. پس بهتر است کمی هزینه بیشتر بپردازید تا کارمندان ماهر و باتجربه ای را استخدام کنید و خواهید که خودبخود رستوران شما رونق خواهد گرفت.

دیدگاه مردم را بدانید: نکته آخر این که اگر می خواهید رستوران خود را در جایی که قبلا خود رستوران بوده تاسیس کنید، اول مطمئن شوید که مردم نظر مثبتی نسبت به آن رستوران قدیمی داشته اند. اگر دیدید خیلی مثبت نبود یا مشتریان کمی داشت، پس بهتر است به فکر از ابتدا ساختن یک رستوران جدید باشید.