یک منوی رستورانی مناسب مکمل ضروری و عالی برای تجهیز رستوران لوکس خواهد بود. منوی رستوران باید به خوبی برنامه ریزی شده، توضیحات کاملی داشته باشد و قیمت گذاری صحیح برای تک تک موارد منو لحاظ شود.

در یک منوی شیک و ممتاز از توصیف های شلوغ و بیش از حد و نیز به کارگیری از گرافیک های سنگین پرهیز کنید. آیتم های منو باید سطح غذایی رستوران شما را منعکس سازند. همین طور به روز رسانی منوی رستوران نیز اهمیت زیادی دارد و هر از گاهی باید غذاهای جدیدی به منوی خود اضافه کنید.

 

مبانی منوی رستوران

منوی رستورانی ایده آل، تعادل مناسبی میان غذاهای کلاسیک و غذاهای امروزی دارد. قبل از این که شروع به نوشتن منو کرده باشید، تصمیم بگیرید که قصد دارید چه خط مشی در منوی رستوران خود داشته باشید و کدام گروه مخاطب و بازار هدف اصلی شما هستند.

طراحی منوی رستوران

طراحی منوی رستوران

قیمت گذاری منو

هنگامی که غذاهای مورد نظرتان در منو را انتخاب کردید، وقت آن می رسد که چرتکه را به میان آورده و هزینه ی آماده سازی هر غذا از 1 تا 100 را به خوبی و درستی برآورد سازید. و سپس با اضافه کردن سود مورد نظر که حتما باید درصدی منطقی باشد، به قیمت هرغذا در منوی خود برسید.

 

طراحی منو

طراحی منوی رستوران منعکس کننده ی خود رستوران است. طراحی که در منوی رستوران به کار می برید با همخوانی کاملی با سبک رستوران شما داشته باشید. این طراحی از رنگ بندی گرفته تا فونت و شکل غذاها را شامل می شود.

به عنوان مثال اگر شما یک رستوران ایتالیایی را با غذاهای ایتالیایی راه اندازی می کنید، رنگ های خاموش ما نند قرمز آجری، زر، رنگ مرجانی و… به کار می آیند.

یا مثلا یک رستوران فرانسوی ممکن است منوی با فونت اسکریپت کلاسیک یا فونتی کاملا ساده داشته باشد.

طراحی منوی رستوران

طراحی منوی رستوران

توضیحات منو

شرح منو باید زنده و جذاب باشد و به اندازه ی کافی برای باز کردن اشتهای مشتری و میهمان رستوران کارآمد واقع گردد.

دقت داشته باشید که در هنگام نوشتن توضیحات منو، قوانین کوتاهی و سادگی رعایت شوند.

استفاده از غذاهای محلی در منو

استفاده از غذاهای محلی در منوی رستوران، حتی شیک ترین و لوکس ترین رستوران ها در جذب مشتری به شکلی عالی تاثیر خواهد گذاشت.