استفاده از ترفندهای روانشناسی برای فروش بیشتر در رستوران یا فست فود بیشتر از خرید بهترین صندلی رستورانی کارایی دارد. راستش را بخواهید این ترفندها هستند که شما را وادار می کنند تا یک مکان را برای غذا خوردن و ولخرجی انتخاب کنید.

در این نوشته به بررسی چند ترفند روانشناسی خواهیم پرداخت که باعث خواهد شد شما پول بیشتری را در این مکان ها خرج کنید، حتی بدون آنکه به آن توجه کنید.

به دنبال قیمت مناسب بگردید
اکثر منوهای حرفه ای رستوران ها و فست فود ها به شکلی طراحی شده است که ابتدا قیمت های گرانتر را خواهید دید، سپس شما به دنبال یک غذا با قیمت مناسب خواهید گشت تا آن را سفارش داده و احساس پیروزی نمایید، شما با این کار به خواسته صاحب آن مکان جامعه عمل پوشانده اید.

آن ها با استفاده از این تکنیک روانشناسی ابتدا توقع شما را بالا خواهند برد و سپس زمانی که شما با قیمت مناسب تر مواجه می شوید، فکر خواهید کرد، حتما به انتخاب بسیار مناسبی برخورد کرده اید و آن را رد نخواهید کرد.

انتخاب ها محدود شوند
باز هم یک نکته بسیار ظریف در علم روانشناسی می گوید: هر چه محدوده انتخاب مشتری کمتر باشد، وی با اطمینان بیشتر و سردرگمی کمتری مواجه خواهد شد، بنابراین فروش شما افزایش خواهد یافت، به همین دلیل رستوران های حرفه ای از منوهای کوچک اما قوی استفاده می کنند، مثلا به جای 25 نوع غذا از 15 نوع آن استفاده می کنند. این باعث خواهد شد فروش شما افزایش پیدا کند.

فروش بیشتر رستوران

فروش بیشتر رستوران

ایجاد حس مناسب برای خرج کردن پول
ایجاد یک حس خوب همیشه می تواند باعث برتری و فروش بیشتر شود، اما چگونه می توان این حس را ایجاد کرد، رستوران ها بیشتر مواقع با استفاده از موسیقی زنده و کلاسیک آرام، احترام گذاشتن به مشتریان، میز و صندلی مناسب و پوشش زیبا و تمیز پرسنل استفاده می کنند، حتی گاهی اوقات پخش کردن رایحه یک عطر مناسب باعث خواهد شد، مشتری همیشه آنجا را در ذهن خود ضبط نموده و هرگز فراموش نکند و هر گاه رایحه مورد نظر به مشامش بخورد به یاد آن رستوران خواهد افتاد، این راز ماندگاری شما خواهد شد.

قیمت ها را هوشمندانه انتخاب کنید
در علم قیمت گذاری (Pricing) مهمترین بخش، شکل قیمت گذاری می باشد، مثلا قیمت هایی مانند 4500 بسیار خوشایند می باشند تا 9900، این گونه قیمت گذاری حس مناسبی را در مشتری ایجاد می کند، البته رستوران های بسیار مجلل بیشتر از قیمت های رند استفاده می کنند. همچنین آن ها از کلمه ریال یا تومان در منوی خود استفاده نخواهند کرد، که این هم خود به نوعی ترفند روان شناسی محسوب می شود.