به هر شهر جذابی که سفر کنید، قطعا رستورانهای فوق العاده ای را خواهید یافت که میبایست برای یکبار هم که شده آنها را امتحان کنید. امروز به کسانی که از چندی پیش یکی از هتلهای اصفهان را رزرو کرده و عازم این شهر هستند، چند پیشنهاد رستورانی و خوشمزه داریم.

معرفی برترین رستورانهای اصفهان

 

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد

یک اصفهان است و یک رستوران شهرزاد. مگر می شود به اصفهان سفرکنید و از غذاهای خوشمزه ی این رستوران نخورید. این رستوران با اصفهان گره خورده اسا. رستوران شهرزاد پر است از آینه کاری ها زیبا و نقاشی های دیواری که قدمت آنها به سال 1346 بر میگردد.
این رستوران را می توانید در یک خیابان پر دار و درخت چهار باغ عباسی بیابید که خود شبیه به یک موزه ی تاریخی است. علاوه بر آن، این رستوران با مثل زاینده رود و پل خواجو و هتل‌های اصفهان مثل هتل عباسی هم فاصله ی اندکی دارد.
کسانی که تجربه ی صرف غذا در این رستوران را دارند پیشنهاد می کنند که حتما ته چین و باقالی پلو با ماهیچه رستوران شهزاد را امتحان کنند. البته زرشک پلو با مرغ آن را باید امتحان کنید. جالب آنجاست که قیمت غذاها نسبت به کیفیت آنها اصلا گران نیست. تنها مشکل این رستوران، شلوغی آن است، یعنی اگر به موقع نروید می بایست در صف های طولانی بایستید.

رستوران جارچی:

رستوران جارچی

رستوران جارچی

به این رستوران که می روید خود را برای صرف غذا در یک حمام تاریخی آماده کنید. شاید گفتن این نکته این رستوران در حمامی تاریخی بنا شده است برای هر کسی جالب نباشد، اما این رستوران جاییست که پر شده است از حوضچه و فواره های مختلف. طاق نماهای زیبا و تو در تو و صدای دلنشین آب حین غذا خوردن بسیار لذت بخش خواهد بود.
این رستوران در خیابان سپه و بعد از بازار بزرگ حکیم و نزدیک هتلهای اصفهان قرار گرفته است. جالب است بدانید که پیش از سال 1382 این مکان هم چنان همان حمام سابق عصر صفوی بود، اما بعد از امکاناتش درهایش بسته شد تا اینکه در سال ۱۳۸۲ عملیات بازسازی‌اش شروع و در نهایت در سال ۱۳۹۰ درهایش به روی گردشگران باز شد.
در این رستوران شما میتوانید منوی کاملی را ببینید از بریانی گرفته تا ماهی و میگو وغذا در این رستوران در ظروف مسی سرو می شود. اما میگویند که از کوفته تبریزی ها و کباب های این رستوران نمیتوان گذشت. رستوران جارچی رستورانی بسیار محبوب است که قیمت های مناسبی دارد.

رستوران خوان‌گستر

رستوران خوان گستر

رستوران خوان گستر

به خیابان جلفای اصفهان که بروید، آنجا را مملو از کافه، رستوران و شربتخانه خواهید یافت که در میان آنها رستوران خوان گستر کی از بهترین هاست که طرفداران زیادی دارد.
این رستوران معروف است به داشتن میز اردور پر و پیمان و منویی از انواع غذاهای ایرانی و خارجی.
دیوارهای این رستوران مزین شده است به عکس اساتید موسیقی ایران. به خوان گستر که بروید حتما چلو ماهی و خورش ماست آن را امتحان کنید.