خرید تجهیزات لوکس، طراحی بی نظیر و بهرمندی از موقعیت مکانی مناسب میتواند یک کافی شاپ را به شهرت برساند. قیمت کاناپه رستورانی نسبت به میز و صندلی بالاست اما مشتری ها این نوع مبلمان را ترجیح می دهند. باید کافه طوری طراحی شود که مشتری پسند باشد!

موقعیت مکانی راه اندازی کافی شاپ

موقعیت مکانی برای جذب مشتری و دیده شدن بسیار مهم است. اطراف پارک ها و مناطق تفریحی، نزدیک دانشگاه ها مکان های خوبی برای راه اندازی کافی شاپ هستند. باید توجه داشت که در مناطق دور افتاده که مسیر تردد مردم نیستند راه اندازی کافه کار غیر منطقی است.

نبش خیابان: معمولا کافی شاپ ها سر چهار راه یا نبش خیابان های مهم قرار دارند. تا تمام کسانی که در خیابان ها تردد دارند به راحتی و از دور آنرا ببینند و دسترسی راحتی داشته باشند.

مرکز خرید: بی شک همه پس از یک خرید نفس گیر دوست دارند لختی استراحت کنند و بای کی نوشیدنی خنک و یا قهوه خستگی را از خود دور کنند. مراکز خرید مکان خوبی برای راه اندازی کافی شاپ هستند. اگرچه مشتریان اینجور اماکن گذری هستند اما تعداد زیاد مشتری در روز میتواند جای خالی مشتری وفادار را پر کند.

دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ

دانشگاه: اگر کافه شما سر راه دانشگاه باشد شانس اینکه دانشجو ها و اساتید برای خوردن یک فنجان قهوه پیش شما بیایند بسیار بالاست. معمولا این قشر از جامعه بیش از سایرین با قهوه سرو کار دارند.

رقیب کمتر مشتری بیشتر: برای شما که تازه وارد این کار شده اید رفتن به جایی که رقبای زیادی وجود دارند چندان متناسب نیست. پیش از شما کافه های قدیمیتر مشتریان این مناطق را جذب کرده اند. حالا شما به راحتی نمیتوانید این مشتری های وفادار به رقبا را جذب کنید. سعی کنید به جای رقابت نفس گیر محل دیگری که رقبای کمتری وجود دارند را برای راه اندازی کافی شاپ انتخاب کنید.