یکی از خوشمزه ترین غذاهایی که پیر و جوان و بزرگ و کوچک و زن و مرد نمی شناسد، ماکارونی است. ماکارونی یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی است که در سراسر جهان به اندازه ی کافی شهرت دارد. این غذا آن قدر هیجان انگیز است که افراد بدون در نظر گرفتن طراحی داخلی رستوران، تنها به ظرف غذایشان نگاه می کنند که قرار است آن را با چه تزئین و طعم دلپذیری میل کنند.
همه می دانیم که این غذای خوشمزه را با مواد اولیه ای که می توان به آن افزود و کاست، به طعم های مختلفی درست کنیم که البته بسیار آسان است. اما گمان نمی کنیم که تا به حال ماکارونی به رنگ آبی یا صورتی میل کرده باشید.
ما در این مطلب قصد داریم از شما دعوت کنیم به جای آنکه جذب طراحی داخلی رستوران های ایتالیایی شوید و وسوسه شوید غذاهای ایتالیایی را در این رستوران ها میل کنید، آستین ها را بالا بزنید و خودتان در منزل، یک ماکارونی رنگین کمانی خوشرنگ و خوشمزه درست کنید.

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

ماکارونی رنگین کمانی

همان طور که گفتیم این پاستا، از جمله خوشمزه ترین غذاهایی است که قدیمی هم نمی شود. اما اگر می خواهید کمی خلاقانه عمل کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که ماکارونی را به شکل رنگین کمان درست کنید.
برای این منظور لازم نیست که خودتان را خسته کنید و به سراغ ماکارونی های رنگی بروید، بلکه باید به روش زیر عمل کنید. یعنی شما با این روش می توانید این لوله های نشاسته ای باریک ماکارونی را به هر رنگ که مایلید در آورید و یک ظرف غذای هیجان انگیز که شامل رنگ های مختلف می شود را بر سر میز غذاخوری بیاورید.

طرز تهیه ماکارونی رنگین کمانی

برای تهیه ی این ماکارونی باید همانند دستور العمل های سایر ماکارونی ها پیش بروید، یعنی بسته ماکارونی را آورده، آن ها را از کیسه مخصوصشان در آورید و داخل آب بجوشانید تا نرم شود.
سپس چند کیسه زیپ دار آورده و حدود 20 قطره از هر رنگ غذا را با 2 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و درون کیسه ها بریزید. بی، صورتی، آبی و بنفش و .. .
بعد از حرارت دادن ماکارونی، آب آن را بگیرید و فوراً آب سرد روی آنها بریزید. به این صورت روند پخت را متوقف می کنید. حال باید ماکارونی را تقسیم کنید و هر بخش را درون یک کیسه ی رنگی بریزید.
سپس زیپ کیسه ها را بسته و خوب تکان دهید به گونه ای که ماکارونی ها کاملا رنگی شوند و رنگ ها به خورد رشته های ماکارونی بروند. برای هر کیسه حدود یک دقیقه زمان بگذارید تا ماکارونی ها کامل رنگ بگیرند.

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

چگونه ماکارونی رنگی درست کنیم؟

حال دانه دانه کیسه ها را باز کنید و داخل سبد بریزید و دوباره با آب سرد، آن ها را آب کشی کنید تا رنگ های اضافه ی آن شسته شوند. سپس آن ها را داخل قابلمه بریزید و خوب هم بزنید.
به هر شکل و هر طعم که دوست دارید، سس ماکارونی را درست کنید و به آن بیفزایید. در صورت تمایل می توانید پنیر پارمزان را نیز اضافه کنید.