اگر برای میز غذاخوری چوبی در منزل خود به دنبال یک دسر خوشمزه می گردید تا غروب های زمستانی را با آن رونق ببخشید، چیز کیک انار یک گزینه ی عالی خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انار

یک عدد انار بزرگ
400 گرم پنیر خامه ای
200 گرم خامه
یک قاشق مرباخوری ژلاتین
یک چهارم قاشق چای خوری وانیل
یک بسته ژله انار
250 گرم بیسکوییت پودر شده ی ساده
200 گرم کره ی آب شده
2 قاشق غذاخوری پودر قند

روش تهیه چیز کیک انار

چیز کیک انار طعمی بسیار عالی دارد و تقریبا می توان گفت که مطابق هر طبع مشکل پسندی می افتد. با توجه به فصلی که در آن قرار داریم و وفور میوه ی انار، بهترین فرصت برای درست کردن چیز کیک انار می باشد.

برای تهیه ی چیز کیک انار می باید مواد اولیه از جمله خامه، پنیر خامه ای، ژلاتین، وانیل، بیسکوییت، کره، پودر قند، انار و… را آماده کرده باشید.

پیش از هر کاری بیسکوییت ها را پودر کنید. سپس کره را آب کرده و بگذارید تا در ظرفی خنک شود.
یک قالب کمربندی شکل برداشته و کف آن را مقداری چرب نمایید. سپس بیسکوییت ها را با کره ی ذوب شده ای که خنک شده است، مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا به مخلوط یکنواختی دست یابید. حالا از این مخلوط در قالب کمربندی ریخته و به خوبی مسطح سازید تا فرم خوبی به خود بگیرد. این قالب را داخل یخچال قرار دهید و بگذارید برای چیزی در حدود ربع ساعت در یخچال بماند و به خوبی به قوام لازم برسد.

در ظرفی دیگر پنیر خامه را با به خوبی هم زده و پودر قند را به آن اضافه نمایید. دوباره به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط یکدستی حاصل شود. خامه را نیز در ظرفی دیگر ریخته و به خوبی هم بزنید تا سفت شود. خامه را به پنیر خامه ای و پودر قند اضافه کرده و دوباره هم بزنید. در این مرحله شما می توانید مقداری وانیل اضافه نمایید و بگذارید تا طعم خوبی به دست بیاید.

ژلاتین را به روش بن ماری آب کرده و بگذارید جایی تا حرارت آن رفته و خنک گردد. سپس این ژلاتین را به مایه خامه و … اضافه نموده و با هم زن به خوبی هم بزنید.

حالا از این مخلوط آماده شده روی بیسکوییت ها بریزید، به طوری که به خوبی روی بیسکوییت ها را بپوشاند. بعد کرم را صاف کرده و دوباره قالب را در یخچال قرار دهید.

حالا می باید ژله را نیز در آب داغ حل کرده و بگذارید خنک شود. پودر ژله را به نحوی در آب داغ حل کنید که به مایع شفافی رسیده و هیچ گونه پودر معلق در آن باقی نماند.

انارها را دون کرده و روی کرم بریزید. بعد مایع ژله را که خنک شده است، روی دانه های انار بریزید.
دوباره قالب را داخل یخچال قرار دهید تا برای چیزی نزدیک به 4 ساعت بماند و به خوبی گرفته شود.
این دسر طعم بسیار خوبی دارد و می تواند تمامی اعضای خانواده را در یک عصر زمستانی دور هم جمع کرده و شادی آور باشد.