ژله یکی از خوراکی های همه پسند است و معمولا به میز غذاخوری خانه یک رونق خاصی می بخشد. پیر و جوان ندارد، ژله که سر سفره باشد، همه مایلند تا مقداری از آن را گوشه ی بشقاب خود داشته باشند.
ژله ای که قصد آموزش آن را داریم، حاوی کرمی با طعم هلو است. با ما همراه شوید.

مواد لازم:
کمپوت هلو: 1 قوطی کوچک
زرده تخم مرغ: 4 عدد
شیر: 350 میلی لیتر
آب کمپوت هلو: 150 میلی لیتر
پودر ژلاتین: یک و نیم ق س یا 15 گرم
آب سرد (برای ژلاتین): 80 میلی لیتر
شکر: 100 گرم
خامه (فرم گرفته): 150 گرم
ژله آلوئه ورا: 1 بسته
آب جوش (برای ژله): 350 میلی لیتر
وانیل: یک چهارم ق چ

طرز تهیه:
ظرفی آورده و زرده های تخم مرغ را با شکر درون آن ریخته و خوب هم بزنید تا سفید شود. سپس شیر را داغ کنید ، دقت کنید که نجوشد، کم کم به زرده تخم مرغ افزوده و خوب مخلوط کنید و مجددا روی حرارت بگذارید و هم بزنید.
در حال هم زدن مجددا مایه را گرم کنید و حدود 5 دقیقه حرارت دهید. دقت کنید که مایه ی شما نباید بجوشد.
ژلاتین را با آب سرد مخلوط کنید و به شکل بن ماری آب کنید و سپس با کمپوت مخلوط کنید و سپس این مایه را با مایه شیر مخلوط کنید. حال وانیل را به آن بیفزایید.

 

ژله با کرم هلو

ژله با کرم هلو

ژله آلوئه ورا را با 350 میلی لیتر آب جوش آماده کرده و داخل قالب کمی از ژله ریخته داخل یخچال بگذارید چند دقیقه بماند و قبل از اینکه کاملا ببندد، ورقه های کمپوت هلو را در قالب بچینید.
صبر کنید تا ژله کمی سفت شود وخودش را بگیرد، سپس آن را درون یخچال قرار دهید. بعد از آنکه مخلوط کرم ژلاتینه سر شد آن را به آرامی با خامه فرم گرفته مخلوط نمایید.
حال باقی مانده ی کمپوت را خرد کنید و هنگامی که کرم به حالت لختگی رسید خرده های هلو را با آن مخلوط کرده و روی ژله بریزید و حدود 5-6 ساعت در یخچال قرار دهید.