کاسرول سوسیس و تخم مرغ را تهیه کنید و لذت ببرید

 

کاسرول سوسيس و تخم مرغ

کاسرول سوسيس و تخم مرغ

مواد لازم براي تهيه کاسرول سوسيس و تخم مرغ

کره ۲ قاشق غذاخوري
سوسيس يا کوکتل گوشت ۲۰۰ گرم
پياز خرد شده۱/۲ پيمانه
فلفل دلمه اي خرد شده ۱/۲ پيمانه
سيب زميني خردشده يا رنده شده ۱ و ۱/۲ پيمانه
فلفل سبز خردشده ۱۲۰ گرم
تخم مرغ بزرگ ۸ عدد
شير ۱/۳ پيمانه
نمک ۱ قاشق چايخوري
فلفل سياه ۱/۴ قاشق چايخوري
اسفناج خرد شده ۱/۲ پيمانه
پنير چدار ۱/۲ پيمانه

طرزتهيه
برای درست کردن این غذا به ظرف پیرکس یا سرامیکی مستطیلی شکل نیاز دارید. آن را با کره چرب کنید و کنار بگذارید.
در ابتدا سوسیس ها را ریز و نگینی خرد کنید و در تابه ای روی حرارت ملایم سرخ کنید. بعد آن را به کاسه ای بزرگ منتقل کند. حال کف تابه يک قاشق کره ريخته و پيازها را داخل آن با حرارت ملايم تفت داده و بعد از دو دقيقه، فلفل دلمه اي خرد شده را به پيازها اضافه نماييد و ۲ دقيقه پياز و فلفل دلمه اي را با هم تفت بدهيد.
بعد از آن، سیب زمینی و فلفل سبز را به مخلوط اضافه کنید و برای مت 3 دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید و اسفناج ها را با مواد تفت خيلي کم دهید.
حال مواد داخل تابه را با سوسیت داخلظرف مخلوط کنید و این مخلوط را در ظرفی که در ابتدا چرب کرده اید بریزید. سپس آن را درون یخچال قرار دهید تا کمی خنک شود. سپس فر را بر روی دمای 160 درجه سانتی گراد قرار دهید و روشن کنید و تا گرم شود.
در این فاصله ظرفی آورده و تخم مرغ ها را درون آن بشکنید و شیر و نمک را به نیز به آن بیفزایید و خوب هم بزنید. این مایع به دست آمده را روی سوسیس و موادتان بریزید و در نهات روی آنها را با پنیر چدار رنده شده پر کنید. حال روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و در فر قرار دهید.
بعد از گذشت 45 دقیقه کاسرول را از فر خارج کنید و فویل را از ظرف جدا کنید و دوباره برای مدت 0 الی 15 دقیقه در فر بگذارید. . قبل از خارج کردن کاسرول از فر با يک خلال دندان، پخته بودن آن را تست کنید. اگر مواد داخل کاسرول به خلال دندان نچسبيد ، کاسرول آماده شده است.