یکی از غذهای خوشمزه و معروف ایرانی، چلوکباب کوبیده است و در منوی رستورانهای ایرانی قطعا نام آن دیده می شود.

کباب کوبیده

کباب کوبیده

پیش تر این غذا، یک غذای اعیونی و گرانقیمت محسوب می شد، اما به دلیل در دسترس بودن آن ،اهمیت و اعتبارش از دست رفته است.

 
به هر جای ایران که سفر کنید شما می توانید این غذا را در رستورانها بیابید. اما جالب این جاست که نرخ این غذا در رستورانهای مختلف، متفاوت است.

 
با وجود آنکه بعضا تصاویر ناخوشایندی از مراحل تهیه ی آن در برخی از رستوران ها منتشر شده است، مشتریان نتوانستند از خوردن آن دست بکشند.

شاید برای بسیاری ناباورانه باشد که با گوشت حداقل کیلویی 35 هزار تومانی و برنج 6 هزار تومانی و پیاز 2 هزار تومانی چگونه می توان چلوکبابی به قیمت 4500 تومان تهیه کرد اما این اتفاق می افتد.

 
در تهران شما می توانید در ارزان ترین پرس چلوکباب در این شهر را با قیمت 4500 تومان سفارش دهید که البته این غذا در برخی شهرهای اطراف تهران خیلی بیش از این قیمت خواهد داشت.

گفته می شود ماده اولیه تهیه این غذا به جای گوشت، سنگدان چرخ کرده مرغ است و نان خشک و پیاز وادویه اما به هر حال این قیمت طرفداران خاص خود را داراست.برخی دیگر از ارزان فروشان اما قیمت هفت هزار تومان  7500 تومان را برای این غذا تعیین کرده اند.

 
این غذای خوشمزه در بازار بزرگ تهران با متوسط قیمت 15 هزار تومان در رستوران ها سرو می شود. اما این غذا در رستورانهای گرانقیمت 50 هزار تومان است. البته ابعاد این کباب ها غالبا بزرگ بوده و از گوشت خالص تهیه شده و مزه متفاوتی با چلوکباب معمول در بازار دارد.
 شما چطور، کباب کوبیده دوست دارید؟