کتلت همیشه یکی از غذاهای محبوب یا بهتر است بگوییم یکی از پیش غذاهای محبوب بوده است. همانطور که میدانید این غذا به شیوه های مختلف و با مواد غذایی متفاوتی طبخ میشود. امروز میخواهیم به شما طریقه ی پخت کتلت آلمانی را آموزش دهیم تا به وسیله ی آن میز و صندلی غذاخوری خانه را به زیبایی رونق بخشید. پس با ویکی فودز همراه شوید.

مواد لازم برای تهیه کتلت آلمانی
گوشت چرخ کرده : 500 گرم
باگت بیات : حدود 10 سانت – روز قبل خریداری شده باشد
خردل : 1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل : به میزان لازم
تخم مرغ : 1 عدد
پیاز ریز شده : 1 عدد بزرگ
پودر پاپریکا : 1 قاشق چایخوری
سیر ( اگر دوست دارید) : 1 حبه

طرز تهیه:
اول از همه باگت ها را با یک لیوان آب به مدت نیم ساعت خیس کنید. این کار باید به صورتی انجام شود که آب روی کل باکت را بگیرد. سپس باگت ها را فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. این کار برای این است که باگت ها نه خیلی خشک باشند و نه خیلی نرم.
سپس پیاز و سیر را به همراه 1 قاشق غذاخوری با یکدیگر تفت دهید تا نرم شود. باقی مواد را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. بعد از آن ماهیتابه ای را گرم کنید و مقداری روغن درون آن بریزید. مقداری از مواد را برداشته و داخل دست گرد کنید و درون ماهیتابه بیندازید و با حرارت متوسط سرخ کنید. دقت کنید که احتیاجی به روغن زیاد و حرارت زیاد نیست. برای خوش طعم تر شدن غذا هم میتوانید از جعفری خرد شده در مایه کتلتتان استفاده کنید.
بعد از اینکه کتلت آماده شد، آن را با نان باگت و دور چین سیب زمینی سرو کنید. مخصوص بودن این کتلت به همین دلیل است.

روش تهیه سیب زمینی برای این غذا:
مواد لازم:
سیب زمینی : 800 گرم
روغن : 4 قاشق غذاخوری
فلفل سیاه : مقداری
پیاز بزرگ : 1 عدد
جعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوری ( در صورت تمایل )
ادویه شامل : زیره سبز، جوز هندی، پودر سیر
طرز تهیه سیب زمینی:
سیب زمینی را حدود 10 تا 15 دقیقه با پوست بپزید تا به حالت نیم پز در بیاید. بعد از آن پوست سیب زمینی ها را بگیرید و به صورت حلقه های نیم سانتی آنها را برش دهید و کنار بگذارید تا سرد شوند.
سپس پیاز را برش بزنید و در تابه با نیمی از روغن تفت دهید. پیاز نباید سرخ و طلایی رنگ شود. بعد از آن سیب زمینی را اضافه کرده و تفت دهید.در اواسط کار نمک و ادویه ها و فلفل را اضافه کرده و سرو نمایید.