لازم است گام های راه اندازی فست فود محکم و حساب شده برداشته شوند. با بی برنامگی اقدام به بر پایی فست فود کردن نتیجه ای جز شکست و هدر دادن سرمایه حاصل نخواهد شد. خرید تجهیزات فست فود و اجاره مکان مناسب و استخدام نیروی انسانی از هزینه بر ترین بخش های این کار است.

مهمترین تجهیزات فست فود

یک فست فود از بخش های مختلفی تشکیل شده و هر بخش به تجهیزات خاص خودش نیاز دارد. میز و صندلی، یخچال، ظرف و ظروف و … هر کدام نقش خود را ایفا می کنند.

تجهیزات برودتی
برای نگهداری مواد غذایی اولیه و فراورده های گوشتی نیاز به یخچال و همچنین فریزر است. بدون داشتن این دو مورد بسیاری از کارها می لنگد و تقریبا برپایی فست فود غیر ممکن می شود. فرض کنید به هر طریق توانستید مواد اولیه را سالم نگه دارید آیا کسی با نوشابه یا دوغ گرم غذایش را خواهد خورد؟

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

تجهیزات سلف سرویس
همیشه غذاخوری ها بهترین تجهیزات را برای این بخش در نظر می گیرند. غذایی که با ظرافت آماده شده لازم است به طریقی بسیار شیک و بهداشتی دست مشتری برسد. مشتری با پشت صحنه فست فود کاری ندارد آنچه که میبیند میز و صندلی و همان ظروف غذا خوری است که پیش رویش قرار می گیرد.

تجهیزات پخت آشپزخانه
دستگاه ها و ظروف مخصوصی وجود دارند که برای آماده کردن انواع غذاهای فوری مثل برگرها، پیتزا، انواع سالاد کاربرد دارند. سرخکن، پوستگیر، فر، اجاق گاز و …

تجهیزات شستشو
معمولا در آشپزخانه های بزرگ به دلیل حجم بالای ظروف از ماشین های ظرف شویی استفاده می شود. حتی اگر به صورت دستی هم چنین کاری انجام شود باز هم تجهیزات خاص خودش را لازم دارد.