شاید کدو جز مواد خوراکی باشد که خیلی طرفدار نداشته باشد، اما اگر به طرز خوشمزه  و  متفاوتی تهیه شود قطعا طرفدار پیدا خواهد کرد. ویکی فودز در ادامه ی مطلب به آموزش کراستینی کدو و گوجه می پردازد که امید داریم از آماده کردن  صرف آن لذت ببرید.

کراستینی کدو و گوجه

کراستینی کدو و گوجه

طرز تهیه کراستینی کدو و گوجه

مواد لازم:

نان باگت: یک عدد
روغن زیتون: به مقدار لازم
کدو سبز (نگینی خرد شده) یک عدد
گوجه فرنگی (پوست کنده و نگینی خرد شده): یک عدد
پیاز (نگینی خرد شده): یک عدد
نمک: سه چهارم قاشق چای خوری
فلفل سیاه (پودر شده): یک چهارم قاشق چای خوری
برگ ریحان: به مقدار لازم

طرز تهیه:

در ابتدا پیاز ها را نگینی خرد کنید، تابه ای آورده ،یک قاضق چای خوری روغن زیتون را درون آن ریخته و پیازها را درون آن ریخته و روی حرارت تفت دهید. سپس پیاز ها را کنار گذاشته و به سراغ کدو بروید. کدوها را نیز نگینی خرد کنید و به ظرف اضافه کنیدو تفت دهید تا نرم و برشته شوند.
سپس این پیاز و کدوی تفت داده شده، گوجه فرنگی پوست کنده و نگینی خرد شده، مقداری برگ ریحان ریز خرد شده، یک دوم قاشق چای خوری روغن زیتون، نمک خو فلفل سیاه را با  یکدیگر مخلوط کنید و کنار بگذارید.
سپس نان باگ را برش های یکسان کوچکی – به اندازه یک سانتی متر – داده و مقداری روغن زیتون با برس روی هر دو طرف برش های نان بمالید. هر طرف از برش های نان را حدود 3 دقیقه در فر گریل کنید تا طلایی و پخته شوند اما دقت کنید تا نان ها نسوزد.پس از خنک شدن نان ها، مخلوط سبزیجات را روی آنها قرار داده و سرو کنید. برای تزیین می توانید روی هر یک از آنها برگ ریحان قرار دهید.