غذایی که امروز می خواهیم آموزش دهیم نوعی پلو به شکل دمی یا کته است که با ترکیب گوشت و کلم قمری، منبع مغذی برای بدن است. کلم قمری پلو با افزودن به آن ظاهری بسیار شکیل پیدا می کند و می تواند میز غذاخوری شیشه ای مهمانی تان را رنگ و عطری تازه ببخشد.

مواد لازم برای تهیه کلم قمری پلو

برنج   1000 گرم
کلم قمری   1500 گرم
گوشت چرخ کرده  500 گرم
روغن   250 گرم
زعفران  1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه
گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز رنده شده و نمک و فلفل طعم دار کرده و کوفته های ریزی درست می کنیم. سپس آنها را در تابه تفت می دهیم تا سرخ شوند.
کلم را پوست کنده و به قطعات ریز خرد می نماییم. کلم ها را هم باید تفت دهیم.پس از انجام این کار آنها را با تابه گوشت قلقلی ها اضافه می کنیم.  یک لیوان آب و کمی زعفران ساییده و نمک و فلفل به مواد زده و می گذاریم چند جوش بزند بطوریکه آب آن نصف شود.
برنج را آبکش می نماییم. در ته قابلمه یک لایه از برنج می ریزیم و روی آن بخشی از مواد را پخش می کنیم. این کار را دو بار دیگر انجام می دهیم.
به برنج تان روغن هم اضافه کنید. و بگذارید برنج تان دم بکشد.

استفاده از زعفران در تمامی غذاها توصیه می شود. زعفران ماده بسیار ارزشمندی است. این ماده سرشار از کاروتنوئیدها است و بر اساس پژوهش های علمی انجام شده، این ماده برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید است. همچنین مصرف زعفران برای جلوگیری از اجتماع چربی در رگ های قلبی مفید است.

پلوی کلم قمری

پلوی کلم قمری